Slovácku nepovolili moc velkých šancí. O to víc porážka bolí, netají kouč Bohemians

Uherské Hradiště

Ani jedno mužstvo si nevypracovalo větší počet vyložených šancí, a tak ligové utkání mezi fotbalisty Slovácka a Bohemians 1905 spělo k bezbrankové remíze. Jenže ve třetí minutě nastavení neuhlídali Pražané střídajícího Ciciliu, a tak kouč klokanů Luděk Klusáček musel skousnout, že jeho tým přišel po prohře 0:1 na poslední chvíli o kýžený bod.

Trenér Bohemians Luděk Klusáček.

V čem jste udělali v závěru chybu?

Slovácko ke konci stupňovalo tlak a my jsme už nestíhali zavčas přistupovat k hráčům s míčem. Navíc už se nám zdaleka nedařilo udržet vpředu balon. Až téměř do konce jsme ale i tak byli schopni centry do našeho vápna odvracet. Z úplně posledního nákopu však domácí bohužel vstřelili rozdílový gól.

Dal ho střídající Cicilia...

Je to urostlý útočník, který se brání hodně složitě. Nám se to bohužel v klíčovém okamžiku nepovedlo.

Přitom moc dalších střeleckých příležitostí si Slovácko nevypracovalo. Souhlasíte?

Je to tak. Soupeř měl v naší šestnáctce nějaké závary a spíš jen náznaky šancí. O to víc porážka bolí.

S výjimkou začátku druhé půle jste ale ani vy branku hradišťského týmu příliš neohrozili...

Nebudu zastírat, že jsme se tentokrát soustředili především na obranu. Vždyť Slovácko hraje v poslední době ve výtečné formě. Dlouho se nám dařilo jeho velkou sílu v ofenzívě eliminovat. Až na ten závěr.

Musíte se vyrovnat se značnou marodkou. Které hráče nejvíc postrádáte?

S absencí řady fotbalistů se bohužel potýkáme dlouhodobě. Hodně nám chybí obránce Hůlka. Zraněni jsou i Bartek či Vondra s Kovaříkem, což nám snižuje alternativy na levé straně hřiště.

V Uherském Hradišti vám nově chyběl také útočník Chramosta. Proč?