Sněží, Teplicím se však v Turecku daří. Slovácko naopak vysoko prohrálo

Nemilé probuzení. Fotbalisty Teplic na soustředění v tureckém Beleku přivítal sníh. Zápas s bulharskou Slavií Sofia tak museli operativně sehrát ve 45 minut vzdálené Sidě. Vyplatilo se, žlutomodří i podruhé na kempu zvítězili 2:1. Naopak Slovácko v Chorvatsku podlehlo slovinskému týmu Olimpija Ljubljana nečekaně vysoko 0:3.

Tepličtí Tijani a Mareš slaví gól v utkání proti sofijské Slavii.

Zima si je našla i v Turecku. Bohemians 1905 v Turecku kvůli sněžení neodehráli plánovaný zápas s Karabachem a Karviná si odložila duel se Spartakem Subotica na středu.

Tepličtí hráli a podařilo se jim navázat na úvodní výhru 2:1 nad Rapidem Vídeň. Stejným poměrem zdolali také soupeře z Bulharska. Slavia se ujala vedení, ještě do přestávky ovšem přetažený Kodadův centr vrátil před branku Mareš a Tijani patičkou srovnal. Po změně stran nastoupil také nováček Boljevič, o vítězný gól se tečovanou střelou z dálky postaral Hora.

Slovácko proti Lublani v první půli nasadilo spíše hráče mimo obvyklou základní sestavu a soupeř toho využil k dvoubrankovému vedení. Po změně stran kouč čtvrtého týmu české nejvyšší soutěže Svědík prostřídal, ale jeho svěřenci se dál trápili a poprvé od červencového utkání kvalifikace Konferenční ligy neskórovali. Třetí celek slovinské ligy naopak přidal ještě jeden gól.

Mladá Boleslav do plánovaného utkání s druholigovou Duklou Praha vzhledem k velké marodce nasadila hráče B-týmu a dorostu. Mladíci dokázali s favoritem uhrát remízu 2:2.