Hlavní obsah

Sparta zásobuje konkurenci, Lischka míří do Baníku, Havelka do Liberce

21. 6. 2021 12:56Aktualizováno 21. 6. 2021 13:23

Letenští budují kádr pro kvalifikaci Ligy mistrů, někteří jejich hráči míři jinam. Fotbalový obránce David Lischka má od Sparty povolení připravovat se s Baníkem Ostrava. Kluby nyní přesun hráče (hostování s opcí) dokončují po administrativní stránce. Do Liberce má rovněž na hostování namířeno záložník Filip Havelka a obránce Daniel Horák absolvuje v Teplicích dvoutýdenní testy. Pražané o tom informovali na twitteru.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

David Lischka ze Sparty.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Podstoupil operaci srdce, měl být pro Spartu řešením stoperského postu. Třeba proti AC Milán zahrál v Evropské lize výborně, v posledních měsících se ovšem do sestavy vůbec neprosazoval.

Třiadvacetiletý David Lischka přestoupil do Sparty z Jablonce v létě 2019. I vinou zranění však za letenský tým odehrál během dvou sezon pouze 19 ligových zápasů.

„Jsem rád, že jsem mohl začít přípravu v Baníku, i když hostování ještě není formálně dotaženo. Vždycky je lepší začít s přípravou tam, kde hráč bude i následně působit. Věřím, že vše dopadne, jak má," líčí David Lischka na webu ostravského klubu. Absolvoval již první trénink Baníku na soustředění v Kroměříži.

Také sportovní ředitel Alois Grussmann vítá, že Lischka už mohl začít trénovat s Baníkem. „Děkuji Spartě, že nám to umožnila. Podmínky příchodu Davida Lischky do Baníku finalizujeme a věřím, že vše v nejbližších dnech dotáhneme do konce," avizuje Grussmann.

Třiadvacetiletý Havelka už v Liberci působil v ročníku 2017/18, další tři sezony strávil v Českých Budějovicích. Za Spartu dosud odehrál čtyři ligová utkání. Stejně jako u Lischky se i Havelkův přesun do Slovanu formálně dolaďuje.

Dvacetiletý Horák si v červnu loňského roku odbyl v dresu Pražanů premiéru v nejvyšší soutěži, další start však za ně nepřidal. V uplynulém ročníku hostoval v druholigové Jihlavě.

Ostrava, Liberec i Teplice stejně jako další mužstva začínají letní přípravu dnes. Sparta ji jako první ligový tým zahájila už minulý týden.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články