Šulc zase řádil. Co reprezentace? Koubek se nechá překvapit

Další dva góly, další skvělé představení. Prakticky totožné jako před týdnem. Plzeňský fotbalový záložník Pavel Šulc dál hraje v (reprezentační) formě. Pardubice sťal trefami na 2:0 a 3:0 v rozmezí pár desítek vteřin. Mohl mít i hattrick. „Škoda, mohlo být něco do kasy,“ usmál se kapitán Viktorie Lukáš Kalvach. Takhle se Západočeši třásli o výhru 3:2 až do konce.

Plzeňský záložník Pavel Šulc oslavuje gól v Pardubicích

Šulc byl i v první zásadní akci utkání. Pardubický stoper Denis Halinský mu po pětatřiceti vteřinách nešťastně prošlápl kotník. Plzeňský šutér vyvázl bez následků. „Neviděl jsem to. Kluci u tabletu říkali, že to bylo dramatičtější. Kulhal, jsem rád, že to rozchodil. Kdybychom ztratili takového hráče, bylo by to velmi nemilé,“ oddechl si trenér Viktorie Miroslav Koubek.

Plzeň je na Šulcovi momentálně silně závislá, třiadvacetiletý záložník si v Pardubicích upevnil vedení v tabulce střelců. Svou bilanci vytáhl už na třináct gólů. „Přitom jsme se na něj připravovali,“ kroutil hlavou domácí kouč Radoslav Kováč.

Šulc se poprvé prosadil v 47. minutě. Lukáš Červ se krásně akrobaticky položil do Kopicova centru a borec s jednatřicítkou na zádech před gólmanem Viktorem Budinským balon rychle a šikovně tečoval. Za další dvě minuty bez zájmu domácích obránců naklusal do pokutového území a hlavičkou uklidil míč pod břevno po pobídce od Jhona Mosquery.

„Měli jsme tam tři stopery a nabírání hráčů nebylo dokonalé. To mě mrzí. Kluci v obraně spolu musí víc komunikovat, hlavně třetí gól byl velmi laciný. Měl i další dvě šance,“ mračil se Kováč. Ano, další Šulcovu hlavičku vytáhl Budinský. Jeho dorážka z 80. minuty líznula břevno.

Pohyblivý záložník disponuje sebevědomím, dravostí i herní kvalitou. Aktuálně je hvězdou Plzně. „Je pro nás momentálně ohromně důležitý, je na vlně. Padají mu tam i góly, že se to od něj odrazí. Je to dobře,“ uvedl Kalvach.

Logicky tak musí zaznít otázka, která už se poslední týden probírá. Co Šulc a reprezentace? Březnový sraz pod novým trenérem Ivanem Haškem se blíží. „Necháme se překvapit,“ usmál se Koubek. „Myslím, že trenér Hašek už to má vyřešené. Je to hráč s nadstandardní formou,“ přidal v podobném naladění Kováč.

2 : 2 Č. Budějovice - Slovácko 2 : 2 dohráno
20240428T15 : 00:00+0200