Skvělý Šulc vystřelil Plzni výhru. Trenérské rošády přinesly Olomouci i Hradci po bodu

Sobotní program 23. kola fotbalové Fortuna ligy nabídl hned pět duelů. Plzeň uspěla díky dvěma zásahům Pavla Šulce v Pardubicicích a po výhře 3:2 si upevnila třetí příčku v tabulce. S novými trenéry bodovaly Olomouc i Hradec. Sigma remizovala s Bohemians 2:2 a Votroci vezou bod z Jablonce po remíze 1:1. Slovácko zvítězilo 3:1 v Karviné a Mladá Boleslav přehrála stejným poměrem České Budějovice.

Plzeňský Pavel Šulc se raduje z branky.

Ráz utkání v Pardubicích určila šestá minuta, kdy byl vyloučen domácí Denis Halinský. Plzeň využila přesilovku poprvé těsně před poločasovou přestávkou. Ve 43. minutě se trefil Lukáš Kalvach. Chvíle po pauze patřily Pavlu Šulcovi, plzeňský kanonýr se trefil hned dvakrát v rozmezí tří minut a dodal Viktorii klid. O ten ovšem hosty rázem připravil Kryštof Daněk a když v 72. minutě ze skrumáže Pardubice po vlastní brance Kalvacha skórovaly znovu, začalo drama.

Svěřenci trenéra Radoslava Kováče si vypracovali několik nadějných příležitostí, ale vyrovnání se nedočkali. Západočeši si po čtvrté výhře v řadě upevnili třetí flek, Pardubice jsou dvanácté.

Olomouc poprvé s novým hlavním koučem Jiřím Saňákem na Andrově stadionu rychle ztrácela. Již ve čtvrté minutě poslal Bohemians parádní ranou z 21 metrů do vedení Erik Prekop. Hanáci se ale rychle vzpamatovali a ve 22. minutě už měli navrch. Do šaten se však přece jen šlo po zásahu Martina Hály za nerozhodného stavu.

Po přestávce měly šance strhnout vedení na svou stranu oba týmy, ale žádná z příležitostí se neujala a oba soupeři tak protáhli nelichotivé série. Olomouc nezvítězila sedm kol po sobě, Bohemians osm.

Pikantní premiéru v pozici hlavního kouče Hradce Králové prožil David Horejš, jenž v týdnu nahradil Václava Kotala, který na lavičce Votroků skončil ze zdravotních důvodů. 46letý trenér ještě loni působil právě v Jablonci, kde se Východočeši ujali rychle vedení. Ještě před pauzou ale srovnal z penalty Jan Chramosta. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce dostali hosté po vyloučení jabloneckého Hurtada příležitost odvést ze Střelnice plný počet bodů. Žádnou z šancí ovšem neproměnili, a tak i ve čtvrtém jarním duelu berou bod za remízu.

Slovácko na jaře zatím nebodovalo, když podlehlo Pardubicím, Zlínu i Spartě. Za kratší konec tahalo od 30. minutě po trefě Davida Krčíka i v Karviné, ale nakonec svěřenci trenéra Martina Svědíka získali první vítězství v druhé polovině sezony.

Obrat zařídili Sinjavskij, Hofmann a z penalty Havlík.

Obrozené České Budějovice měly skvěle nakročeno k daším ligovým bodům i na hřišti Mladé Boleslavi, ale na vedoucí branku Zíky odpověděl v rozmezí pěti minut dvakrát Júsuf Hilál a vítězství domácích 3:1 stvrdila vlastní branka českobudějovického Nikla.