Teplice - Hradec Králové 0:1Fotbalisté Hradce vyhráli v Teplicích a podruhé v ligové sezoně zvítězili venku

6. Vašulín 0 : 1

Fotbalisté Hradce Králové ve 27. kole první ligy zvítězili v Teplicích 1:0 a ovládli i druhý vzájemný duel v sezoně. Teprve druhou venkovní výhru v ročníku nejvyšší soutěže zařídil Votrokům gólem v šesté minutě útočník Daniel Vašulín. Východočeši zvítězili potřetí z posledních čtyř kol a poskočili na deváté místo tabulky o bod před dnešního soupeře.

Zleva Jakub Klíma z Hradce Králové, rozhodčí Ondřej Pechanec, Lukáš Mareček z Teplic a Muhammad Jásir z Teplic.

Tepličtí z uplynulých čtyř ligových zápasů uhráli jen jednu remízu a doma nebodovali po sedmi utkáních. Hradci v nejvyšší soutěži podlehli popáté z minulých šesti vzájemných duelů. V tabulce Severočeši figurují na 10. příčce, která jako poslední zaručuje účast v prostřední nadstavbové skupině.

Teplický trenér Frťala působil tři sezony v Hradci a v roce 2021 s ním postoupil zpět do nejvyšší soutěže, dnes ale na lavičce proti svému bývalému klubu chyběl. Kvůli trestu za čtyři žluté karty ho zastoupil asistent Prášil. Do brány „Sklářů“ se po šestizápasové absenci vrátil uzdravený Grigar, jinak oba celky nastoupily v očekávaných sestavách.

Právě Grigar se stal smutným hrdinou jediné gólové situace utkání. Jednačtyřicetiletý brankář před svým pokutovým územím tak dlouho váhal s rozehrávkou, až jeho odkop zblokoval Vašulín, jemuž se míč odrazil přímo do kroku. Nejlepší královéhradecký střelec následně neměl problém do odkryté sítě vstřelit pátý gól v ligové sezoně.

Brankář Adam Zadražil z Hradce Králové v duelu s Teplicemi.

Domácími kuriózní branka otřásla a brzdily je četné nepřesnosti. V deváté minutě mohli navíc inkasovat podruhé, Pilař ale svůj volej nestlačil mezi tyče. Tepličtí poprvé zahrozili v 25. minutě, kdy se prodral k zakončení Labík a gólman Zadražil jeho pokus zblízka zneškodnil. O chvíli později neuspěl z nadějné pozice ani Trubač.

Severočeši na konci první půle převzali iniciativu a ve 43. minutě byli blízko vyrovnání, Bílek ale trefil z přímého kopu z velkého úhlu břevno. I po poločasové přestávce už se Votroci soustředili hlavně na bránění výsledku. Stav se nezměnil ani v 58. minutě, kdy Filově gólu předcházel ofsajd.

S přibývajícím časem narůstaly na hřišti nervozita i počet osobních soubojů a nedovolených zákroků. I z toho důvodu 4629 diváků na Stínadlech nevidělo příliš dalších gólových šancí. Tu největší měl čtvrt hodiny před koncem domácí Jásir, který nedokázal odražený míč dorazit hlavou do sítě.

Z podobné pozice neuspěl v závěru ani Fila a Teplice doma v lize po sedmi zápasech neskórovaly, což se jim stalo naposledy v říjnu při prohře 0:1 s Ostravou. Východočeši v pátém utkání pod vedením kouče Horejše potřetí zvítězili, jedinou porážku utrpěli s obhájcem titulu Spartou.

FK Teplice - FC Hradec Králové 0:1 (0:1)
Branka: 6. Vašulín. Rozhodčí: Pechanec - Dobrovolný, Pfeifer - Zelinka (video). ŽK: Chaloupek, Jásir, Mareček - Krejčí, Klíma, Kučera, Kodeš, Harazim, Pudhorocký. Diváci: 4629.
Teplice: Grigar - Kričfaluši, Chaloupek, Mičevič - Bílek (71. Radosta), Mareček, Jukl (82. Bednár), Labík (58. Švanda) - Trubač (58. Čerepkai) - Fila, Jásir. Trenér: Prášil.
Hradec: Zadražil - Klíma, Kodeš, Spáčil - Harazim, Kučera, Dancák, Krejčí (69. Horák) - Čmelík (59. Pudhorocký), Pilař (69. Juliš) - Vašulín (80. Hais). Trenér: Horejš.