Č. Budějovice - Teplice 0:1Teplice vezou z Českých Budějovic tři body, Jihočeši klesli na poslední místo

6. Vachoušek 0 : 1

Fotbalisté Českých Budějovic v 15. kole první ligy podlehli doma Teplicím 0:1. Jediný gól utkání dal v šesté minutě Tadeáš Vachoušek. Jihočeši v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou prohráli a klesli na poslední místo tabulky. Tepličtí naopak podruhé po sobě zvítězili 1:0 a poskočili na osmou pozici.

Utkání 15. kola první fotbalové ligy mezi Českými Budějovicemi a Teplicemi.

Severočechům stačilo k výhře minimum ofenzivních akcí a soustředěná hra. Hosté využili hned v úvodu utkání šanci, při které selhala českobudějovická obrana. V šesté minutě Juklův přízemní centr netrefil ideálně Hronek, míč se však dostal ke zcela volnému Vachouškovi, jenž pohodlně překonal brankáře Šípoše. Domácí marně reklamovali ofsajd, rozhodčí gól uznali. Devatenáctiletý útočník skóroval podruhé v ligovém ročníku.

Jihočeši se prakticky po celý zbytek prvního poločasu drželi v blízkosti teplické branky, ale ani jednou ji netrefili. Hellebrandova rána z 30. minuty nebyla přesná a podobně dopadla i Čermákova střela o chvíli později. Trummerův pokus z posledních sekund úvodního dějství pak zablokoval Jukl.

Po přestávce Jihočeši pokračovali v tlaku. Zlepšili se i v přesnosti a finální fázi, ale srovnat se jim nedařilo. V 57. minutě po pasu od Havla zakončoval Čermák, ale mířil nepřesně. V 77. minutě se předvedl Grigar. Teplický gólman nejprve vyrazil Hellebrandovu ránu a pak z následné dorážky vychytal i střídajícího Skaláka.

Závěrečný tlak domácích byl křečovitý a hosté už tři body uhájili. Tepličtí vyhráli potřetí z posledních čtyř vzájemných ligových duelů a na jihu Čech zvítězili podruhé za sebou. Dynamo naopak v nejvyšší soutěži počtvrté po sobě neskórovalo a v posledních třech kolech utrpělo porážku 0:1. Pozice českobudějovického trenéra Marka Nikla může být před nadcházejícím reprezentačním srazem ve velkém ohrožení.

15. kolo první fotbalové ligy:
Dynamo České Budějovice - FK Teplice 0:1 (0:1)
Branka: 6. Vachoušek. Rozhodčí: Zaoral - Matoušek, Žurovec - Radina (video). ŽK: Hubínek, Havel - Mičevič, Jásir, Grigar. Diváci: 1937.
Č. Budějovice: Šípoš - Sladký (82. Gantogtoch), Havel, Králik, Trummer - Suchan, Čermák (88. Matouš Nikl), Hubínek (88. Osmančík), Hellebrand, Alli - Adediran (66. Skalák). Trenér: Marek Nikl.
Teplice: Grigar - Knapík, Chaloupek, Mičevič - Bílek (46. Hora, 71. Křišťan), Mareček (71. Havelka), Jukl, Radosta - Trubač (85. Dramé) - Hronek, Vachoušek (59. Jásir). Trenér: Frťala.