Teplice rozhodly už v prvním poločase, Slovan nevyhrál potřetí v řadě

Fotbalisté Teplic ve 23. kole první ligy porazili doma Liberec 2:0. „Skláři“ i v pátém utkání na jaře bodovali a posunuli se před soupeře na sedmé místo tabulky. Domácí rozhodli v prvním poločase brankami Muhammada Jásira a Daniela Fily. Slovan nevyhrál v nejvyšší soutěži potřetí za sebou a je devátý.

Hráči Teplic se radují z gólu.

Tepličtí bodovali počtvrté z posledních pěti vzájemných ligových duelů. Doma v nejvyšší soutěži neprohráli pošesté za sebou. Liberec se ani v 11. venkovním utkání ligové sezony nedočkal vítězství a po středeční porážce 1:2 po prodloužení ve čtvrtfinále poháru ve Zlíně si připsal další nezdar.

Úvodní gólovou příležitost měli ve 12. minutě hosté. Pennerovu střelu zpoza vápna vyrazil brankář Ludha jen před sebe a Prebsl v obtížné pozici poslal hlavou míč do břevna. V ještě větší šanci byl v 24. minutě domácí Labík, sám před Vliegenem ale vůbec netrefil bránu.

Skóre se změnilo až ve 34. minutě, kdy se Jásir protáhl kolem bránícího Fukaly a z úhlu střelou na přední tyč překvapil nejistého Vliegena. Egyptský útočník potvrdil formu a trefil se ve třetím ligovém utkání za sebou, celkem má v ročníku nejvyšší soutěže na kontě pět gólů.

Fotbalisté Teplic se radují z branky

Jásir nakrátko dohnal v čele týmové tabulky střelců Filu, jenž ale o sedm minut později skvěle zpracoval střílený Trubačův centr a dalším dotykem pohotově zvýšil na 2:0. Kmenový hráč pražské Slavie se prosadil i ve druhém vzájemném duelu v sezoně, na podzim při remíze 3:3 proměnil penaltu. „Skláři“ i ve čtvrtém jarním domácím utkání dali alespoň dvě branky.

Po změně stran se domácí soustředili na udržení výsledku a soupeři toho mnoho nedovolili. Naopak po hodině hry měl znovu velkou příležitost Labík, ani napodruhé se dnes ale premiérové ligové branky nedočkal. Vzápětí trefil Fila z otočky tyč.

Slovan zahrozil pouze v 82. minutě, kdy Preislerovu křižnou střelu k tyči vytáhl Ludha. Svěřenci trenéra Frťaly páté domácí vítězství v ligové sezoně s přehledem uhájili a v tabulce jsou nejvýše od čtvrtého kola, kdy byli rovněž sedmí.

23. kolo první fotbalové ligy:
FK Teplice - Slovan Liberec 2:0 (2:0)
Branky: 34. Jásir, 41. Fila. Rozhodčí: Starý - Hurych, Slavíček - Berka (video). ŽK: Fila - Purzitidis, Ghali, Varfolomejev, Tupta. Diváci: 4067
Teplice: Ludha - Kričfaluši, Chaloupek, Mičevič - Beránek, Mareček, Trubač, Labík - Čerepkai (83. Jukl) - Fila (76. Cykalo), Jásir (57. Hronek). Trenér: Frťala.
Liberec: Vliegen - Fukala, Chaluš, Purzitidis - Penner (46. Preisler), Varfolomejev (46. Višinský), Prebsl (80. Lehoczki), Ghali - Kok (57. Horský), Tupta - Rabušic (57. Kulenovič). Trenér. Kozel.