Hlavní obsah

Víc než čtvrt hodiny navrch. Cítím se na hov.., ulevil si kapitán Sparty po maratonském nastavení

29. 1. 2023 7:41

Trend nastolený světovým šampionátem v Kataru letenského kapitána rozhodně nenadchl. Vrací se na hřiště po dlouhém zranění, poprvé od října odehrál Ladislav Krejčí mladší celé utkání. Hned na úvod jara maratonské, v Olomouci sudí nastavili oba poločasy v součtu o víc než čtvrt hodiny. „Jsem vyřízenej, druhá půlka pro mě byla strašně náročná. Cítím se na hov.., pardon za to slovo,“ ulevil si záložník fotbalové Sparty po remíze 1:1 v rozhovoru pro O2 TV Sport.

Foto: Luděk Peřina, ČTK

Zleva Antonín Růsek z Olomouce a Ladislav Krejčí mladší ze Sparty.Foto: Luděk Peřina, ČTK

Článek

Co komise rozhodčích požaduje, sudí na Hané splnili. Mají dbát na nastavení odpovídající promrhanému času stejně pečlivě, jako arbitři na MS v Kataru. Ošetřování zraněného sparťana Tomáše Čvančary bylo hodně dlouhé. Rozhodčí Miroslav Zelinka ohlásil, že druhou půli nastaví o minimálně 8 minut, ale hrálo se mnohem déle.

Ještě v čase 90.+11 mohl sparťan Panák rozhodnout, ale zblízka trefil hlavou jen tyč.

„Je to náročnější, když se nastavuje o tolik víc minut," brblá Ladislav Krejčí mladší.

Příhodova komise pak také požaduje méně zásahů VAR, zato efektivnějších. Zkušený Zelinka za stavu 0:1 na řídil penaltu pro Spartu za faul brankáře Trefila na Haraslína. Po zásahu videorozhodčího Jana Petříka se však šel podívat k monitoru a verdikt změnil. Pokutový kop odvolal a Haraslínovi udělil za filmování žlutou kartu.

„Bavil jsem se po zápase se Šulem. Sudí mu řekl, že tam kontakt byl, ale že si pro něj šel. Já jsem to neviděl. Kontroloval to ale VAR. Není důvod rozhodnutí zpochybňovat," líčí Krejčí.

Šlo o klíčový moment. Sparta mohla vést o dva góly, místo toho ještě do přestávky inkasovala vyrovnávací branku.

„Závěr poločasu jsme nezvládli. Přijeli jsme sem vyhrát, ale nedokázali jsme přepnout do módu z přípravy, kdy jsme byli silní na balonu. Byla to spíš taková válka. A také klobouk dolů před Olomoucí. Šlapala do toho stejně jako my," hodnotí kapitán.

Sparta tak již počtvrté za sebou nevyhrála první jarní utkání. „Takhle jsem nad tím nepřemýšlel. Je pravda, že občas máme po pauzách slabší vstupy. Měli jsme šanci vyhrát, náš výkon ale nebyl dostatečný," říká Krejčí kriticky.

Letenští přes zimu posilovali, očekávání po přípravě byla veliká. Hned v jarní premiéře ovšem ztratili body.

„Věcí okolo nás je víc. My se ale snažíme být společně kompaktní. To se nezmění ani po remíze. Pokud budeme dál pracovat jako na soustředění a budeme věřit našemu cíli, nebude v tom problém. Musíme tomu ale věřit každý jeden z nás," apeluje kapitán.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •