Liberec - Ml. Boleslav 2:1Výhru Liberce vystřelil skvělou ranou dvougólový Ghali

7. Ghali 1 : 0
10. Pulkrab 1 : 1
70. Ghali 2 : 1

Fotbalisté Liberce porazili v 16. kole první ligy doma Mladou Boleslav 2:1. O triumfu Slovanu rozhodl premiérovými dvěma brankami v české nejvyšší soutěži nigerijský záložník Ahmad Ghali, na jehož úvodní gól odpověděl Matěj Pulkrab. Severočeši bodovali v pátém kole po sobě a posunuli se na osmé místo neúplné tabulky. Boleslav prohrála dvě z posledních tří ligových utkání a klesla na páté místo, k dobru má však odložený duel s Plzní.

Dvougólový hrdina Liberce Ahmad Ghali (vpravo)

Týmy se utkaly po necelém měsíci, 1. listopadu Slovan v osmifinále domácího poháru porazil Boleslav 1:0. Severočeši i tentokrát začali lépe a v sedmé minutě skórovali. Preisler přihrál do vápna, hostujícímu obránci Suchomelovi se možná i vinou těžkého terénu nepovedlo míč odvrátit a Ghali střelou k tyči nedal Trmalovi šanci. Třiadvacetiletý nigerijský záložník se trefil v české lize poprvé.

V 10. minutě Středočeši srovnali. Kušej, který v pondělí proti Moldavsku debutoval v českém reprezentačním „áčku“, odcentroval na bližší tyč a bývalý hráč Slovanu Pulkrab hlavou překonal Bačkovského. Proti svému někdejšímu zaměstnavateli se prosadil i ve druhém vzájemném utkání v ligové sezoně. V červencovém duelu se podílel na remíze 2:2, přestože v něm Liberečtí vedli o dvě branky a ještě dohrávali v přesilovce.

Souboj mezi boleslavským Solomonem (vlevo) a Janem Mikulou

Zápas nadále pokračoval za hustého sněžení. V 18. minutě domácí gólman zastavil Marečkův pokus. Na další příležitosti se pak chvíli čekalo, až v 36. minutě Pulkrab přihrál v šestnáctce pod sebe a Kušejovu ránu vytáhl Bačkovský nad břevno. V závěru úvodního dějství stoper Chaluš dlouhým pasem za hostující obranu našel Tuptu, jenže ten vyběhnutého Trmala nepřeloboval.

Po přestávce Suchomelovu hlavičku zastavil Bačkovský. V 70. minutě si Ghali navedl míč na levou nohu a povedenou střelou z hranice vápna vystřelil svému mužstvu plný bodový zisk.

Slovan v lize porazil Mladou Boleslav po čtyřech utkáních a doma v nejvyšší soutěži s ní prohrál jediný z posledních 17 duelů. Svěřenci trenéra Marka Kuliče potřetí z minulých čtyř venkovních ligových zápasů nebodovali.

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 2:1 (1:1)
Branky: 7. a 70. Ghali - 10. Pulkrab. Rozhodčí: Rouček - Nádvorník, Mokrusch - Radina (video). ŽK: Prebsl, Mikula, Čech (trenér brankářů) - Kušej. Diváci: 1415.
Liberec: Bačkovský - Prebsl, Chaluš, Mikula - Ghali (90.+1 Fukala), Žambůrek, Červ, Preisler - Frýdek (62. Horský) - Kulenovič (90.+2 Purzitidis), Tupta (83. Rabušic). Trenér: Kozel.
M. Boleslav: Trmal - Kostka (85. Šimek), Suchý, Karafiát, Suchomel - Matějovský (79. Ladra), Sakala (85. Kubista) - Kušej, Mareček, Solomon (61. Jawo) - Pulkrab (61. Hilál). Trenér: Kulič.