Slavia senzačně smazala manko a pronásleduje Spartu, tři body po přestřelce bere i Plzeň

Fotbalisté Sparty vyhráli v nedělním utkání 11. kola Fortuna ligy na hřišti Hradce Králové 3:1. Dvěma trefami jim k tomu pomohl Adam Karabec, třetí zásah Pražanů zaznamenal Jan Kuchta. Letenští se drží dál v čele tabulky s náskokem dvou bodů před Slavií. Sešívaní sice prohrávali v Liberci v 8. minutě 0:2, ale nakonec slaví vítězství 3:2. Pražanům ho zajistil chvíli před koncem Zafeiris. Na tři body dosáhla i Plzeň. Jablonec porazila po pětigólové přestřelce 3:2.

Ivan Schranz ze Slavie, autor prvního gólu.

Spartu poslal do vedení v Hradci v 15. minutě Adam Karabec. Stejný hráč přidal o o více než čtvrt hodiny později druhý zásah. To už hráli Pražané bez vyloučeného Victora Olatunjiho, který dostal v 19. minutě druhou žlutou kartu. V 64. minutě snížil Václav Pilař, ale Votroci už na zvrat nedosáhli. V 71. minutě uklidnil letenský tým Jan Kuchta, když přidal třetí gól obhájců titulu.

Pražané tak na hřišti Hradce Králové zvítězili už šestkrát za sebou zvítězili, Votrokům nepomohlo k ukončení série ani bouřlivé prostřední na nedávno otevřeném novém stadionu. První porážku na lavičce východočeského celku zaznamenal bývalý hráč i trenér Sparty Václav Kotal.

Studio s Rajnochem, Rosou a Kalivodou
Všechny nedělní zápasy z FORTUNA:LIGY vysílají exkluzivně stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Studio moderátora Davida Sobiška začíná ve 14:30, jako expert se představí Honza Rajnoch. K večerním zápasům pak do studia dorazí dvojice expertů Antonín Rosa a David Kalivoda. Sestřih všech nedělních odehraných utkání 11. kola FORTUNA:LIGY nabídne od 20:30 na O2 TV Sport pořad F:INITO.

Liberec rozjel duel proti Slavii skvěle. Slovanu zajistili už po osmi minutích dvoubrankový náskok Luka Kulenovič s Dominikem Preislerem. Po čtvrthodině hry však snížil Ivan Schranz a v 53. minutě z již sedmé penalty červenobílých v tomto ročníku nejvyšší soutěže srovnal střídající Mick van Buren. V 87. minutě dokonal obrat Christos Zafeiris.

Přestřelka byla k vidění i v Plzni. V úvodní půli padly čtyři branky. Viktorii poslal do vedení Erik Jirka z penalty, poté za Jablonec odpověděli Matouš Krulich a Jan Chramosta. Poločasovou remízu zařídil Jhon Mosquera. Hned po změně stran otočil skóre ve prospěch domácích Matěj Vydra. Viktoria poté přišla o zraněného brankáře Jindřicha Staňka, jenž byl v 78. minutě odvezen ze hřiště.

Západočeši v nejvyšší soutěži vyhráli sedmý z posledních osmi zápasů a vrátili se na třetí místo. Na Slavii ztrácejí pět a na Spartu dokonce sedm bodů, k dobru však mají odložený duel v Mladé Boleslavi..

Hradec Králové - Sparta 1:3
Branky: 64. Pilař - 15. a 34. Karabec, 71. Kuchta.
Liberec - Slavia 2:3
Branky: 5. Kulenovič, 8. Preisler - 16. Schranz, 63. Van Buren z pen., 87. Zafeiris
Plzeň - Jablonec 3:2
Branky: 22. Jirka z pen., 38. Mosquera, 46. Vydra - 30. Krulich, 34. Chramosta