Zápas Karviné s Olomoucí přerušilo silné sněžení, přestávka trvala 35 minut

Zápas 16. kola první fotbalové ligy mezi Karvinou a Olomoucí po prvním poločase přerušilo silné sněžení. Přestávka se nezvykle protáhla a druhé dějství začalo za stavu 0:1 po brance Lukáše Juliše až zhruba po 35 minutách.

Zápas mezi Karvinou a Olomoucí byl kvůli sněžení na 35 minut přerušen

Duel, který měl výkop v 15:00, zasáhlo na konci první půle silné sněžení. To sice po půlhodině ustalo, nicméně trávník byl pod sněhem a na hranici regulérnosti. Domácí činovníci očistili čáry a malé pokutové území, a sudí Tomáš Klíma nakonec rozhodl o pokračování utkání.

Sněžit začalo v Karviné už v průběhu první půle, což vyřešila výměna bílého míče za žlutý. V přestávce pak úklidová četa očistila alespoň čáry vymezující hrací plochu, nástup hráčů do druhé pětačtyřicetiminutovky se i tak ale protáhl.

Rozhodčí a delegát zhruba dvacet minut obhlíželi zasněženou plochu, poté ale rozhodli, že se hrát bude. „Neměli jsme problém s rozhodováním, chtěli jsme to utkání dohrát, stejně jako oba týmy. Bylo ale silné sněžení, hřiště pod nánosem. Diskutovali jsme s oběma týmy, projevily zájem pokračovat. Zkoušeli jsme, jak se chová míč, bylo to normální, nezastavoval se. Nechali jsme protáhnout čáry v pokutových územích a kolem nich a ve výsledku to nebylo tak strašné,“ uvedl hlavní rozhodčí Tomáš Klíma, který ale nechal domácí převléct dresy.

Místo bílých, ve kterých utkání začali, museli obléknout zelené. To byl ale problém pro střídajícího Emanuela Ayaosiho, jenž měl v zápise číslo 3, druhou půli ale odehrál v dresu s čísle 17. „Domácí měli původně bílé dresy, nechali jsme je převléct do zelených, aby byli kontrastnější. V té původní sadě neměli čísla jako v prvním. Problém to nebyl,“ osvětlil Klíma.

Padající sníh přerušil utkání také v jeho závěru, kdy už za stavu 0:2 pro Olomouc znovu vyběhli na plochu pořadatelé s úklidovými prostředky. Domácí spěchali, do úklidu sněhu se zapojil i brankář Dominik Holec, který jednomu z pořadatelů vytrhl hrablo a pustil se do boje se sněhovou nadílkou.

„Chtěl jsem to jen zrychlit, abychom hráli co nejdříve. Ještě jsme byli na dostřel, bohužel se to nepovedlo. Pořadatelé nevěděli, co mají odhrabovat, tak jsem se snažil jim pomoci, abychom co nejrychleji hráli,“ uvedl Holec.

Karvinští ve druhém poločase tlačili, odvrátit třetí porážku v  řadě se jim na zasněženém hřišti už nepovedlo. Olomouc zásluhou dvou gólů Lukáše Juliše vyhrála v Karviné 2:0.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.