Liberec - Olomouc 2:2Zase remíza. Olomouc vedení v Liberci neudržela

2. Tupta 1 : 0
20. Chytil (penalta) 1 : 1
55. Navrátil 1 : 2
78. Červ 2 : 2

Fotbalisté Liberce v sobotním 20. kole první ligy remizovali s Olomoucí 2:2. Domácí poslal už ve druhé minutě do vedení Lubomír Tupta, ale ve 20. minutě srovnal z penalty Mojmír Chytil a v 55. minutě otočil stav bývalý hráč Slovanu Jan Navrátil. V 78. minutě zařídil dělbu bodů Lukáš Červ. Oba soupeři se rozešli smírně i v úvodním vzájemném duelu sezony.

Brankář Sigmy Olomouc Jakub Trefil inkasuje druhý gól během utkání v Liberci.

Hanáci i ve čtvrtém jarním kole remizovali, v nejvyšší soutěži pošesté za sebou bodovali a v neúplné tabulce poskočili na páté místo. Liberec nevyhrál ani třetí letošní domácí ligové utkání a z osmého místa dál ztrácí na soupeře dva body.

Slovanu ze zdravotních důvodů scházelo několik hráčů a na pozici pravého halfbeka netradičně nastoupil Ghali. Domácí vyrukovali v obvyklém rozestavení s třemi stopery, naopak Sigma tentokrát v úvodu vsadila na pro ni poslední dobou nezvyklý čtyřobráncový systém.

Severočeši v předchozím kole při domácí porážce 0:1 se Slováckem doplatili na zahazování šancí, dnes ale udeřili už po minutě a půl. Sláma odvrátil rohový kop jen za vápno, odkud se položil do míče Tupta a povedeným volejem otevřel skóre.

Liberecký Ľubomír Tupta (uprostřed) oslavuje gól vstřelený Olomouci.

Na opačné straně Chytilovu přízemní střelu k tyči vytáhl brankář Vliegen. Ve 14. minutě Preislerův centr z úhlu překvapivě skončil na břevně hostující branky a po odraženém míči se zblízka neprosadil Olatunji.

Ve 20. minutě Hanáci srovnali. Vliegen ve vápně fauloval Navrátila a Chytil penaltu s přehledem proměnil. Reprezentační útočník potvrdil sedmou brankou v ligové sezoně pozici nejlepšího týmového střelce.

Olomoučtí už v úvodním dějství přišli o zraněného útočníka Růska, kterého v 36. minutě vystřídal Matoušek. V nastavení první půle Vraštil po odehrání míče ostře fauloval domácího Ghaliho a sudí Křepský ho nejprve rovnou vyloučil. Po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace ze záznamu ale svůj původní verdikt přehodnotil a olomouckému stoperovi udělil jen žlutou kartu.

Po přestávce trenér Sigmy Jílek poslal na trávník Poulola místo Zifčáka a změnil rozestavení na tři stopery. V 53. minutě zahrál domácí Prebsl ve vápně rukou, pokutový kop se ale nepískal. Za dvě minuty už Sigma otočila stav. Na Slámův centr z levé strany si naběhl Navrátil a zblízka překonal Vliegena. Bývalý hráč Slovanu skóroval v jarní části sezony podruhé.

V 68. minutě hlavičkoval po rohu Valenta jen do Trefila a navíc se bolestivě srazil s hostujícím Chytilem, který chvíli nato musel střídat. Severočeši zvyšovali tlak a na konci 78. minuty vyrovnali. Zpoza vápna napřáhl Červ a střelou do středu branky pod břevno překonal Trefila. Domácí záložník se stejně jako Navrátil prosadil na jaře podruhé.

Liberec se tlačil za vítězným gólem, hosté už ale odolali. Olomouc se Slovanem bodovala podesáté z posledních 11 vzájemných ligových duelů, na konci listopadu s ním ale prohrála 1:4 v domácím poháru. Severočeši zvítězili v jediném z posledních pěti kol.

Slovan Liberec - Sigma Olomouc 2:2 (1:1)
Branky: 2. Tupta, 78. Červ - 20. Chytil z pen., 55. Navrátil. Rozhodčí: Křepský - Dobrovolný, Vyhnanovský - Starý (video). ŽK: Vliegen - Breite, Vraštil, Zlatohlávek. Diváci: 1458.
Liberec: Vliegen - Plechatý, Prebsl, Purzitidis - Ghali (46. Rondič), Valenta (90.+1 Varfolomejev), Červ (90.+1 Polyák), Preisler - Frýdek (60. Doumbia), Tupta - Olatunji (60. Kozák). Trenér: Kozel.
Olomouc: Trefil - Zifčák (46. Poulolo), Vraštil, Beneš, Sláma (83. Zmrzlý) - Ventúra (71. Greššák), Breite - Navrátil, Růsek (36. Matoušek), Zorvan - Chytil (71. Zlatohlávek). Trenér: Jílek.