Hlavní obsah

Zasloužili jsme si tři body, míní po utkání se Slavií kapitán Slovácka Kadlec. Penaltu akceptuje

Fotbalisté Slovácka si po dvou ligových porážkách v řadě spravili náladu domácí remízou 1:1 se Slavií. Díky vedoucímu gólu Doskiho po pouhých patnácti vteřinách sahali Hradišťští v duelu s rozjetými Pražany dokonce po vítězství, o které je ovšem připravila penalta za zákrok kapitána moravského týmu Michala Kadlece na Lingra. Z ní Provod šestnáct minut před koncem vyrovnal.

Foto: Dalibor Glück, ČTK

Zleva Michal Kadlec ze Slovácka a Ondřej Lingr ze Slavie.Foto: Dalibor Glück, ČTK

Článek

Jak jste viděl váš penaltový zákrok?

První kontakt byl určitě ještě před šestnáctkou. Lingr to udělal šikovně, dal si přede mě nohu. Zakopl jsem o ni, a jak jsem padal, tak jsem ho trefil. Měl jsem si to líp pohlídat. Rozhodně jsem ovšem nechtěl faulovat úmyslně. Vždycky je to na rozhodnutí sudího, a jemu pokutový kop potvrdil VAR. Takže musím rozhodnutí akceptovat. A počkám si na to, co řekne komise rozhodčích.

Remízu berete?

Na rozdíl od předchozího ligového duelu v Plzni jsme dobře do zápasu se Slavií vstoupili. Skórovali jsme už po čtvrtminutě, což byl asi nejrychlejší gól v Hradišti. Věděli jsme, že slávisté budou silní na balonu, ale my jsme si vytvořili víc vyložených šancí. Soupeř měl spíš jen závary. Proto si myslím, že jsme si zasloužili tři body. Chtělo to ale přidat druhý gól.

Těší vás, že se poprvé v dresu Slovácka trefil Doski, který přišel v létě z druhé rakouské ligy?

Hned jak se v týmu objevil, bylo vidět, že je to kvalitní fotbalista. Je to taková německá škola. Nefňuká, když do něj někdo na tréninku trochu zajede. Velice dobře do mužstva zapadl. Má předpoklady, aby dál výkonnostně rostl. Myslím, že pro Slovácko to byl určitě velmi dobrý kup.

Stihnete zregenerovat do čtvrtka, kdy vás čeká úvodní střetnutí skupinové fáze Konferenční ligy proti Partizanu Bělehrad?

Myslím, že to nebude problém. Kondičně na tom nejsme špatně, vždyť máme za sebou náročnou letní přípravu. Navíc hrajeme doma, a tak nemusíme nikam cestovat. Moc se na utkání s Partizanem těším. Doufám, že přijde co nejvíc diváků, a že duel se srbským celkem s jejich pomocí zvládneme. Na našem stadionu jsme silní.

Co říkáte na to, že se do Slovácka vrátil z Turecka stoper Tomáš Břečka?

Je supr, že se po mně, Milanu Petrželovi či Trávníkovi vrátil do Uherského Hradiště ze zahraničí další fotbalista, který tady má kořeny. On je navíc ještě docela mladý. Slovácku má určitě co dát, byť toho poslední dobou moc nenahrál a musí se dát nejdřív dohromady. Bude alternativou za mě, anebo můžeme nastupovat i spolu, když budeme hrát na tři obránce. Sezona bude dlouhá a my máme před sebou náročný program. Takhle kvalitní hráč proto bude určitě značným přínosem.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?