Zlín - Slovácko 2:1Zlín otočil derby proti Slovácku

4. Juroška 0 : 1
72. Slončík 1 : 1
80. Vukadinovič 2 : 1

Fotbalisté Zlína otočili zápas 21. kola první ligy se Slováckem a doma vyhráli 2:1. Tým z Uherského Hradiště sice poslal do vedení už ve čtvrté minutě Pavel Juroška, ale jeho spoluhráč Vlastimil Daníček za půl hodiny dostal červenou kartu. „Ševci“ mezi 72. a 80. minutou přesilovku využili díky brankám Toma Slončíka a Vukadina Vukadinoviče.

Zlínští fotbalisté se radují z branky proti Slovácku.

Zlínští navázali na středeční remízu 1:1 se Slavií, na jaře poprvé zvítězili a posunuli se na čtrnácté místo tabulky před Karvinou. Slovácko ve druhé části sezony i podruhé prohrálo, přesto dál drží čtvrtou pozici.

Domácí začali útočně a ve třetí minutě vyslal Slončík nebezpečnou střelu těsně nad Hečovu branku. Jenže hned z výkopu přišlo zmrazení. Míč se od Heči přes Ciciliu dostal až k Juroškovi, který vyzrál na oba stopery Zlína a střelou k tyči otevřel skóre.

Hráči Slovácka se radují z branky.

„Ševci“ se brzy oklepali a dále se snažili o ofenzivní pojetí. Slibně se vyvíjela akce Vukadinoviče, jehož zpětná přihrávka však nenašla adresáta ve stejném dresu.

Další náboj dostalo regionální derby ve 35. minutě. Před standardkou hostů trefil Daníček zlínského stopera Didibu a sudí Hocek obránce Slovácka po intervenci od videorozhodčího vyloučil.

V přesilovce měl první šanci Schánělec, jenže v dobré pozici po centru Cedidly mířil v záklonu nad Hečovu branku.

Vlastimil Daníček ze Slovácka odchází z hřiště po červené kartě.

Zlínští si po změně stran vytvořili územní převahu, které ale dlouho chyběl nápad. V 58. minutě střídající Načkebija vypálil jen do boční sítě, další drobné závary vyřešila slovácká obrana bez pohromy.

Slovácko se vyjma několika brejků bez výraznějšího zakončení soustředilo na bránění jednobrankového náskoku. V 70. minutě hlavičkoval další zlínský náhradník Ikugar důrazně, ale těsně nad.

Domácí se v 72. minutě dočkali vyrovnání. Černín sklepl dlouhý nákop do vápna na Slončíka, jehož střela zapadla k tyči. „Ševci“ nadále pokračovali v herní dominanci a za osm minut výsledek otočili. Vukadinovič se prodral po pravé straně do šestnáctky a nedal Hečovi šanci.

Zlínští si už cennou výhru pohlídali a doma v lize neprohráli počtvrté za sebou. Slovácko venku nebodovalo po třech zápasech a se Zlínem ztratilo body po sérii tří vítězství.

21. kolo první fotbalové ligy:
FC Zlín - 1. FC Slovácko 2:1 (0:1)
Branky: 72. Slončík, 80. Vukadinovič - 4. Juroška. Rozhodčí: Hocek - Machač, Leška - Adámková (video). ŽK: Načkebija, Dostál - Juroška, Reinberk, Doski, Svědík (trenér). ČK: 35. Daníček (Slovácko). Diváci: 4319.
Zlín: Dostál - Cedidla, Didiba, Kolář, Čelůstka (54. Načkebija) - Bužek, Janetzký (54. Ikugar) - Vukadinovič, Slončík (86. Nombil), Bartošák - Schánělec (70. Černín). Trenér: Červenka.
Slovácko: Heča - Reinberk, Daníček, Hofmann, Doski - Trávník (85. Vecheta), Havlík - Blahút (85. Kim Sung-pin), Mihálik (73. Kalabiška), Juroška (59. Sinjavskij) - Cicilia (73. Kvasina). Trenér Svědík.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.