Zlín - Jablonec 1:1Zlín pod Červenkou poprvé inkasoval

19. Fantiš 1 : 0
48. Martinec 1 : 1

Fotbalisté Zlína remizovali v 15. kole první ligy s Jabloncem 1:1 a ani ve čtvrtém soutěžním zápase pod trenérem Bronislavem Červenkou nenašli přemožitele. Domácí poslal do vedení v 19. minutě Antonín Fantiš, za hosty vyrovnal krátce po změně stran Jakub Martinec. Oba týmy bodovaly v nejvyšší soutěži potřetí v řadě. „Ševci“ se díky remíze odpoutali z posledního místa, Severočeši jsou se sedmi nerozhodnými výsledky remízovými „králi“ ligy a v neúplné tabulce poskočili na 12. místo.

Zlínský Lukáš Bartošák v souboji s Vachtangem Čanturišvilim z Jablonce.

Zlínští nastoupili v černých „venkovních“ dresech, čímž chtěli z pověrčivosti navázat na úspěšnou sérii na stadionech soupeřů, kde neprohráli pět soutěžních zápasů v řadě.

První střelecké pokusy Bartošáka a Cedidly ještě gólové vyjádření neměly, což se ale změnilo v 19. minutě. Vukadinovič vyslal do brejku Bartošáka a jeho prudký přízemní centr umístil za Hanušova záda Fantiš. V ligové sezoně se trefil podruhé.

Taktovku zápasu však drželi ve svých rukou Severočeši. Nejblíže k vyrovnání měl po půlhodině hry Čanturišvili, ale svého bývalého spoluhráče Dostála v brance Zlína neprostřelil. Neujala se ani střela Štěpánka z 20 metrů. Mnohem nebezpečnější byly rychlé výpady domácích, ve 40. minutě mohl po jednom z nich přidat druhý gól Bužek, ale Hanuš jeho vyloženou šanci vytáhl na roh.

Jablonec se vyrovnání dočkal v úvodu druhé půle. Jovovičův pas odcentroval Štěpánek a Martinec jej zblízka poslal do sítě. V ročníku nejvyšší soutěže se dočkal prvního zásahu. Zlín inkasoval po 228 ligových minutách, premiérově pod koučem Červenkou a poprvé od historického debaklu 5:9 s Mladou Boleslaví.

Hosty první gól uklidnil a získali kontrolu nad děním v zápase. Druhou trefu měl na hlavě Krulich, jenže hlavičkoval pouze do náručí Dostála.

„Ševci“ se postupem času z hluboké defenzivy oklepali, dvě nebezpečné standardky Slončíka skončily na tyči a na rukou Hanuše. Do gólové příležitosti se v závěru nedostal ani jeden tým, sedmý vzájemný ligový duel v řadě tak skončil nerozhodně. Zlín neporazil Severočechy v nejvyšší soutěži v 21. ligovém utkání za sebou, naposledy uspěl v dubnu 2008.

15. kolo první fotbalové ligy:
FC Zlín - FK Jablonec 1:1 (1:0)
Branky: 19. Fantiš - 48. Martinec. Rozhodčí: Rouček - Kubr, Hurych - Černý (video). ŽK: Bartošák, Bužek - Hübschman, Krulich. Diváci: 3031.
Zlín: Dostál - Cedidla, Černín, Simerský, Čelůstka - Janetzký, Bužek - Fantiš (67. Slončík), Tkáč (84. Pidro), Bartošák (67. Dramé) - Vukadinovič (87. Žák). Trenér: Červenka.
Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Tekijaški, Hurtado, Polidar - Hübschman (82. Souček) - Čanturišvili, Chramosta (46. Jovovič), Martinec, Alégué (72. Pleštil) - Krulich (90. Náprstek). Trenér: Látal.