Zlín porazil v přípravě třetiligové Mutěnice 6:2

LUHAČOVICE

Fotbalisté prvoligové Tescomy Zlín porazili v sobotním přípravném utkání na umělém trávníku v Luhačovicích čtrnáctý tým MSFL Mutěnice vysoko 6:2. O svém vítězství rozhodl Zlín až ve druhém poločase, kdy soupeře přehrál kondičně a hlavně přesnější koncovkou.

První dva góly Zlína vstřelil obránce Zbožínek, který ve 39. minutě obešel po sólu i brankáře soupeře. Mutěnice sice hned po změně stran vyrovnaly, ale o pět minut později přidal Zbožínek střelou z hranice trestného území druhý gól. Po faulu na útočníka Kroupu zvýšil Dostálek z pokutového kopu na 3:1 a v závěrečné čtvrthodině přidaly další tři góly Šmahaj, Kroupa a Rýdel.

"Vítězství je sice vysoké, ale v naší hře zatím byla ještě stále spousta chyb a nepřesností," uvedl sekretář fotbalistů Zlína Petr Klhůfek.

Bohemians Praha porazili třetiligové mužstvo SK Hlavice 4:3, dvěma góly k výhře přispěl Belgičan Mayola Biboko. Pražané zkoušeli v zápase Nigerijce Abayomiho, který naposledy hrál ve třetí španělské lize. Po utkání mu ale trenér Luboš Urban oznámil, že jej výkonem nepřesvědčil, a proto s ním už nepočítá.

Na domácích hráčích byla znát únava z předchozích dvoufázových tréninků. "V obranné fázi jsme proto byli občas o krok později než soupeř, který byl houževnatý, běhavý a pohyblivý," řekl pro klubový web Urban.

Přípravná fotbalová utkání:
Tescoma Zlín - Mutěnice 6:2 (1:0)
Branky: 39. a 53. Zbožínek, 65. Dostálek z pen., 76. Šmahaj, 78. Kroupa, 85. Rýdel - 48. a 73. Helísek.
Sestava Zlína: Kořínek - Malcharek, Kroča, Zbožínek, Elšík - Šmahaj, Rýdel, Dostálek, Vyskočil - Bača, Žůrek (46. Kroupa).
Dynamo České Budějovice - Dynamo Drážďany 1:3 (0:3)
Branky: 72. Homoláč - 20. a 27. Dobrý, 38. Savran. Rozhodčí: Urban. Diváci: 500.
Sestava Č. Budějovic: Křížek (46. Kučera) - Riegel, Horejš (24. Žižka), Hunal (46. Laurinc), Leština - Hudson (46. Hílek), Homoláč, Benát, Šíma (46. Mezlík) - Sedláček (46. Svátek), Stráský (46. Klavík).
Sigma Olomouc - Letohrad 2:0 (0:0)
Branky: 54. Pulkert, 73. Janotka. Diváci: 200.
Sestava Olomouce - 1. poločas: Drobisz - Janotka, Komárek (35. Ulma), Šuškavčevič, Onofrej - Štěpán, Kaščák, Štětina (35. Nepožitek), Melinho, Petr - Doležal.
2. poločas: Lovásik - Janotka, Ulma, Šuškavčevič (65. Komárek), Heidenreich - Petr, Kaščák (65. Štětina), Nepožitek, Hořava, Pulkert - Doležal (65. Jurkič). Trenér: Psotka.
Bohemians Praha - SK Hlavice 4:3 (1:1)
Branky: 58. a 61. Biboko, 10. Kincl, 48. Fenyk - 40. Sameš, 67. Martínek z pen., 79. Koblížek. Rozhodčí: Polák. Diváci: 40.
Sestava Bohemians: Beláň (46. Winter) - Macháček, Obermajer (46. Turtenwald), Horáček, Grznár (46. Diarra) - Demeter (46. Jandzik), Dobeš - Abayomi (46. Fenyk), Zoubek (46. Abayomi), Galbavý - Kincl (46. Biboko).