Dukla - Opava 2:0Fotbalisté vedoucí Dukly i Vyškova vyhráli a dál je mezi nimi dvoubodový odstup

otbalisté vedoucí Dukly i Vyškova ve 23. kole druhé ligy zvítězili a nadále je na špici tabulky dělí dva body. Pražané doma zdolali Opavu 2:0, Vyškov navzdory oslabení uspěl na hřišti Prostějova 1:0. Táborsko rozstřílelo nováčka Žižkov 5:0 a udrželo si třetí místo, které jako poslední zaručuje účast v baráži, o dva body před olomouckým „béčkem“. Sigma zdolala nováčka Kroměříž 4:2. Rezerva pražské Sparty si doma poradila s Příbramí 5:1. Zbrojovka Brno zdolala Jihlavu 1:0, další brněnský tým Líšeň zvítězila ve Vlašimi 5:4.

Ilustrační foto

Výhru Dukly nad Opavou zařídil dvěma góly bosenský útočník Mešanovič. Někdejší hráč Slavie či Mladé Boleslavi se prosadil v obou poločasech. Dejvický celek zvítězil po dvou kolech, Slezané nevyhráli pět z posledních šesti kol.

Vyškov v závěru úvodního poločasu s Prostějovem, který hraje v azylu v olomouckých Holicích, oslabil vyloučením kapitán Štěpánek. I přes početní nevýhodu hosté získali plný počet bodů, o čemž krátce po přestávce rozhodl premiérovým gólem za Vyškov guinejský obránce Sylla. Svěřenci trenéra Kameníka zvítězili venku ve druhé lize po sérii tří proher. Prostějov nenavázal na dvě výhry a klesl na předposlední patnácté místo. Na Varnsdorf, jemuž patří první nesestupová pozice, ztrácí bod.

Táborsko vedlo proti Žižkovu po dvou zásazích Dordiče už v sedmé minutě 2:0. Po změně stran během 60. až 67. minuty skórovali Novák a dvakrát Svatek. Jihočeši bodovali v šesti z minulých sedmi kol a na Vyškov s Duklou mají manko čtyř, respektive šesti bodů. Viktoria našla přemožitele ve druhé lize po třech utkáních a dělí ji dva body od sestupu.

Olomoucký B-tým vedl nad Kroměříží po poločase o dvě branky, hosté ale v rozmezí 56. až 60. minuty srovnali. Muritala s Mikulenkou však přiřkli vítězství na stranu domácích. Hanáci neprohráli páté kolo po sobě, přičemž počtvrté triumfovali. Kroměříž čeká na výhru šest kol a na první příčku zajišťující záchranu ztrácí dva body.

Sparťanské „béčko“ si proti Příbrami připsalo třetí výhru z posledních čtyř kol a je sedmé. Dvakrát se za Pražany trefil Šiler. Naopak Středočeši prohráli v soutěži potřetí z minulých čtyř duelů a klesli na desáté místo.

Líšeň ve Vlašimi v první půli dvakrát ztratila vedení a po úvodním dějství prohrávala 2:3. Po změně stran se dotáhla, ale domácí si opět vzali náskok zpět. Hosté však předvedli obrat zásluhou Mioniče a Poláška, který dokonal hattrick. Brněnský celek zvítězil po šňůře tří remíz, bodoval šest kol po sobě a je šestý. Vlašim nevyhrála tři kola v řadě a je osmá.

Duel Zbrojovky s Jihlavou směřoval k bezbrankové remíze, ale v 85. minutě vystřelil domácím výhru Granečný. Brno vyhrálo po sedmi kolech a sérii čtyř proher a posunulo se na deváté místo. Vysočina nezvítězila osm kol v řadě a od sestupu ji dělí tři body.

Pátá Chrudim remizovala s Varnsdorfem 1:1, obě branky padly ve druhém dějství. Severočeši bodovali ve čtvrtém z pěti kol a udrželi se o bod nad sestupovým pásmem.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 23. kolo:
Prostějov - Vyškov 0:1 (0:0)
Chrudim - Varnsdorf 1:1 (0:0)
Dukla Praha - Opava 2:0 (1:0)
Olomouc B - Kroměříž 4:2 (2:0)
Sparta Praha B - Příbram 5:1 (2:1)
Táborsko - Žižkov 5:0 (2:0),
Brno - Jihlava 1:0 (0:0)