Hlavní obsah

Fotbalisty druholigové Chrudimi povede Kronďák

20. 12. 2021 14:21

Novým trenérem fotbalistů druholigové Chrudimi se stal Radek Kronďák. Jednapadesátiletý kouč převezme předposlední tým soutěže po Jaroslavu Novotném, který skončil na vlastní žádost. Klub o tom informoval na svém webu, délku smlouvy nespecifikoval.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Fotbal - ilustrační foto. Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

"Je to pro mě ohromná výzva. Mám to v hlavě nastavené a nepřemýšlím, co bude dál. Úkol zní jasně: na konci května musíme být zachránění," řekl Kronďák.

Bývalý fotbalista Teplic působil po konci hráčské kariéry na lavičce Vltavínu, kde strávil patnáct sezon a dostal tým z divize až do druhé ligy. Vedle toho trénoval také Domažlice nebo byl asistentem v prvoligové Příbrami. Od letošního jara působil jako skaut ve Viktorii Plzeň.

"Jsem rád, že se mohu vrátit jako trenér do profesionálního fotbalu. Po prvním rozhovoru s Tomášem Linhartem (statutární ředitel) jsem cítil, že je v Chrudimi obrovský zájem o udržení, nabídka mě zaujala a kývnul jsem," dodal Kronďák, který by si měl v nejbližších dnech sestavit doprovodný realizační tým.

Chrudimi patří po podzimní části sezony s deseti body 15. příčka o skóre před poslední Viktorií Žižkov. Na první nesestupovou pozici ztrácí čtyři body.

Reklama

Související témata: