Vlašim - Opava 3:1Poslední kolo druhé ligy rozhodlo. Vlašim s Opavou si zahrají baráž o nejvyšší soutěž

Fotbalisté Vlašimi v závěrečném 30. kole druhé ligy doma porazili Opavu 3:1 a společně se svým soupeřem postoupili do baráže o nejvyšší soutěž. Vlašim obsadila druhé místo, Opava skončila třetí. Dvojzápasy o účast v nejvyšší soutěže jsou na programu příští týden ve čtvrtek a v neděli. Vlašim začne na hřišti Teplic, Opava odstartuje baráž doma proti Bohemians 1905.

Momentka z utkání Opavy (ve žlutém) s Táborskem.

Opavě pomohlo i zaváhání Líšně. Brněnský tým překvapivě prohrál na stadionu sestupujícího Žižkova 1:3 a v konečné tabulce zůstal čtvrtý s bodovou ztrátou na Slezany.

V prvním poločase v Chrudimi zazářil Jurásek, který nejprve s osmé minutě otevřel skóre a za půl hodiny připravil druhý gól pro Gninguea. V 77. minutě zvýšil střídající Toula, porážku hostů zmírnil další náhradník Kopečný. Opava ve druhé lize prohrála po 12 zápasech a více než dvou měsících.

Na Žižkově po bezbrankové první půli poslal Líšeň do vedení ve 47. minutě Ulbrich, ale hned za minutu odpověděl Bazal. Pražané pak nečekaně zápas otočili, když mezi 59. a 61. minutou přidali další trefy Voltr s Novákem. Viktoria na třetí vítězství v druholigové sezoně čekala od 15. července, kdy ve čtvrtém kole porazila B-tým Sparty 3:0.

Jistý vítěz druhé ligy a přímý postupující do nejvyšší soutěže Brno zakončilo sezonu domácí remízou 1:1 s Táborskem. Za Zbrojovku se prosadil Řezníček, jenž se stal nejlepším střelcem ročníku s 18 góly.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 30. kolo:
Brno - Táborsko 1:1 (0:1)
Branky: 66. Řezníček - 21. Liepa. Rozhodčí: Dorušák - Vodrážka, Melichar. ŽK: Berkovec, Hlavica, Dostálek (trenér) - Holiš. Diváci: 2588.
Příbram - Prostějov 2:4 (0:2)
Branky: 56. Kvída, 81. Wágner - 30. a 51. Píchal, 45. Kušej, 77. Bartolomeu. Rozhodčí: Petřík - Slavíček, Černoevič. ŽK: Kopřiva, Schaffartzik (oba Prostějov). Diváci: 682.
Sparta B - Chrudim 2:2 (0:1)
Branky: 58. a 84. Kozák - 4. Látal, 62. Juliš. Rozhodčí: Zaoral - Paták, Dohnálek. ŽK: Ryneš, Večerka, Gabriel - Záviška. ČK: 85. Gabriel. Diváci: 214.
Ústí nad Labem - Třinec 3:2 (2:1)
Branky: 34. a 84. Krobot, 13. Tymošenko - 39. Dedič, 74. Foltyn. Rozhodčí: Kvítek - Arnošt, Kotalík. ŽK: Krobot - Nešický, Juřena, Bedecs. Diváci: 328.
Varnsdorf - Jihlava 0:0
Rozhodčí: Krejsa - Matoušek, Hádek. ŽK: Bláha, Kouřil, Dordič - Vedral, Lacko, Fila. Diváci: 435.
Vlašim - Opava 3:1 (2:0)
Branky: 8. Jurásek, 38. Gning, 77. Toula - 85. Kopečný. Rozhodčí: Nehasil - Hájek, Volf. ŽK: Janoščin (Opava). Diváci: 953.
Vyškov - Dukla Praha 1:1 (0:0)
Branky: 57. Kanakimana - 86. Kozel. Rozhodčí: Kotala - Dresler, Mikeska. ŽK: Štěpánek, Srubek, Vintr, Oulehla, Jambor - Kozel, Breda. Diváci: 448.
Žižkov - Líšeň 3:1 (0:0)
Branky: 48. Bazal, 59. Voltr, 61. Novák - 47. Ulbrich. Rozhodčí: Proske - Kotík, Dobrovolný. ŽK: Voltr - Toutou. Diváci: 653.