Vyškov - Opava 4:1Vlastní gól je nalomil, Slezané dostali výprask. Příbram ovládla duel záchranářů

Favorit vedl, vlastní gól ho ovšem nalomil. Fotbalisté Vyškova otočili domácí zápas 17. kola Fortuna Národní ligy s Opavou a zvítězili 4:1. Program úvodního jarního kola je chudší o tři odložená utkání. Příbram se vzdálila sestupovým příčkám výhrou 2:1 nad poslední Viktorií Žižkov.

Příbramský Denis Halinský oslavuje gól, který vstřelil Viktorii Žižkov.

Nováček druhé nejvyšší soutěže prohrával poté, co inkasoval ze standardní situace. Za necelých deset minut ale vyrovnal, když si míč do vlastní branky nešťastně srazil obránce Slezanů Janoščín. Obrat ve skóre dokonali Hanáci krátce po přestávce, o první jarní výhře pak definitivně rozhodli dvěma góly zkraje poslední dvacetiminutovky.

Opava tak na startu jara nečekaně zaspala, dál zůstává tři body za třetí příčkou zaručující baráž o postup do první ligy.

Příbram vstoupila do druhé poloviny sezony lépe než její soupeř ze Žižkova. V duelu dvou týmů ohrožených sestupem začala lépe Příbram, která se díky trefě Halinského ujala vedení. Domácím nevydrželo dlouho, po dvanácti minutách srovnal Kopičár. Příbramské to ale mrzet nemuselo, ve druhém poločase rozhodl v jejich prospěch host ze Sparty Ondřej Novotný.

17. kolo druhé fotbalové ligy:
Vyškov - Opava 4:1 (1:1)
Branky: 28. vlastní Janoščin, 49. Klesa, 72. Cabadaj, 74. Vintr - 19. Pikul. Rozhodčí: Petřík - Pfeifer, Hádek. ŽK: Lahodný, Matys, Cabadaj (všichni Vyškov). Diváci: 621.
1. FK Příbram - Viktoria Žižkov 2:1 (1:1)
Branky: 5. Halinský, 51. Novotný - 16. Kopičár. Rozhodčí: Orel - Ratajová, Poživil. ŽK: Tregler, Halinský, Soldát, Antwi (všichni Příbram). Diváci: 671.