Hlavní obsah

Čmelíkova proměna: z maroda hrdinou. A Dynamo už se nepotácí v podpalubí

16. 10. 2022 11:58

Skoro celý týden marodil a dlouho nevěděl, jestli stihne víkendovou ligu. Budějovický záložník Lukáš Čmelík nakonec virózu vykurýroval, v pátek potrénoval s týmem a v sobotu coby žolík gólem na 2:0 pojistil vítězství Dynama v Teplicích. „Svým pohybem a aktivitou změnil ráz utkání,“ chválil budějovický trenér Jozef Weber.

Foto: SK Dynamo České Budějovice

Slovenský záložník Lukáš Čmelík hostuje v Českých Budějovicích z druholigové Karviné.Foto: SK Dynamo České Budějovice

Článek

Podzim na jihu Čmelíkovi sedí. Slovenský rychlík, jehož kdysi přibrzdily trable s alkoholem a gamblerstvím, přišel do Budějovic po prvním ligovém kole na hostování z Karviné a až na jednu výjimku hrál pokaždé v základu. „Jsem rád, že pomáhám k důležitým bodům. V posledních zápasech podávám dobré výkony a jsem spokojený," vyprávěl Čmelík po vyhrané bitvě v Teplicích.

V součtu s víkendovou trefou je už na třech gólech, což už teď znamená jeho střelecky nejpovedenější sezonu v české lize. Pomáhá mu důvěra kouče Webera, s nímž se potkal už v Karviné: „Trenér ví, co ode mě může čekat. Snažím se to plnit a pracovat pro tým. Rychlost a náběhy za obranu, to je moje parketa."

Z Čmelíkovy formy těží i Dynamo, které bodovalo třikrát v řadě a z nejhorší šestky se posunulo do klidnějšího středu tabulky. „Je to příjemné. Před zářijovou reprezentační pauzou se nám nedařilo, ale zvedli jsme se. Teď by to chtělo postoupit v poháru a v lize konečně vyhrát i doma," plánoval Čmelík před partiemi s Vlašimí a Hradcem Králové.

Střelecký ostrov je pro Budějovice zatím zakletý, nikdo nemá v lize horší domácí bilanci než Dynamo. Z šesti zápasů jen dvě remízy a skóre 4:12. Zato venku Čmelík a spol. uhráli třináct bodů z osmnácti možných.

„Je to trochu nešťastná série. Víte, skoro vždycky jedeme po domácím zápase ven ve stavu, že jsme na špičkách. I v Teplicích byla na hráčích vidět maximální soustředěnost," poznamenal trenér Weber, jehož tým tři střely na branku proměnil ve dva góly.

„Venku se nám dobře hraje na brejky, zato doma už je to trochu o hlavě. Začínali jsme sezonu s pohárovými týmy Spartou, Slováckem a Plzní, jenže pak jsme doma nezvládli ani ty zápasy, které jsme zvládnout měli," vykládal Weber. „Nechci říct, že radši jezdíme ven, naši budějovičtí diváci trpí. Taky by se rádi dočkali vítězství, proto věřím, že to příště otočíme."

Reklama

Související témata:
Nova Action 2 : 2 pk Nizozemsko - Argentina 2 : 2 pk   dohráno
20221209T20 : 00:00+0100
Nizozemsko vs. Argentina
Nizozemsko vs. Argentina
Nizozemsko
Argentina
ČT sport 1 : 1, 4 : 2 pk Chorvatsko - Brazílie 1 : 1, 4 : 2 pk   dohráno
20221209T16 : 00:00+0100
Chorvatsko vs. Brazílie
Chorvatsko vs. Brazílie
Chorvatsko
Brazílie
Nova Action Maroko - Portugalsko zítra 16 : 00
20221210T16 : 00:00+0100
Maroko vs. Portugalsko
Maroko vs. Portugalsko
Maroko
Portugalsko
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?