Drzý lupič šokoval fotbalisty! Při utkání jim sebral, co mohl. I auto

Nedohráno. Fotbal šel stranou. Drzý lupič řádil pár metrů od místa, kde byly desítky lidí, včetně okradených. O poločase zápasu středočeské I. A třídy v Mělníku tak bylo po všem. Nezvaný host v šatně Luštěnic pobral, co mohl. I klíčky od audi jednoho z účastníků zápasu a s lupem zmizel. Nepodstatné v tu chvíli bylo, že domácí vedli 2:0.  Policie později vůz nalezla.

Ilustrační foto.

Informace o případu přinesl web melnicky.deník.cz. Situaci popsal v zápisu o utkání rozhodčí Tomáš Brožek. Vše uzavřel tím, že za dané situace a přítomnosti přivolané vyšetřující policie nebylo možné hrát dál.

Že došlo k vykradení kabiny, nahlásil sudímu o poločasové přestávce vedoucí hostů Tomáš Boháček. Oznámil též, že „hráči hostí nenastoupí do druhého poločasu z důvodu psychické újmy ze ztráty osobních věcí a ukradeného automobilu“.

Pořadatelé přivolali policii, ta začala vyslýchat hráče a čekala na příjezd techniků k zajištění stop.

„Na základě těchto okolností jsem rozhodl, že utkání je nemožné dohrát,“ napsal rozhodčí s tím, že ani jedna strana neměla žádné námitky.

Podle hostů z Boleslavska se z jejich kabiny ztratilo několik mobilů, peněženky, karty, klíče od aut a postrádali také jeden vůz zaparkovaný poblíž hřiště.

Jak Deníku potvrdila i mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková, vloupal se pachatel do kabiny nepozorován aktéry zápasu z ulice malým oknem do koupelny.

„Odcizil šest mobilních telefonů, platební karty, dvacet tisíc korun a klíče od tří osobních vozidel. Přičemž jedno z nich odcizil a odjel s ním z místa. Jednalo se o audi A4,“ upřesnila policejní mluvčí, podle které se podařilo nalézt již několik mobilních telefonů, jichž se pachatel zbavil.

Na ukradený vůz později narazila policejní hlídka obvodního oddělení Česká Skalice v Královéhradeckém kraji. „Po krátkém pronásledování vozidlo zastavilo, osoby z něj utekly, nicméně policisté je zadrželi. Jednalo se o celou osádku vozu, dva muže a jednu ženu,“ informovala mluvčí s tím, že kdo a jak se podílel na trestné činnosti, bude předmětem dalšího šetření.

Obdobné případy se stávají zřídka. Před lety se ovšem celá série podobných případů stala i při zápasech nižších soutěží v Praze.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.