Rakušané před prázdným stadiónem porazili v přípravě na ME Kubu

LINDABRUNN

Fotbalisté Rakouska mají za sebou první přípravný zápas na mistrovství Evropy, v němž před prázdným stadiónem v Lindabrunnu porazili Kubu 4:1. Protože nešlo o oficiální přípravné utkání, nebyli na tribuny vpuštěni fanoušci ani novináři.

"Těch 105 minut pro nás byl dobrý test. Zahráli si všichni hráči, kteří jsou zdraví, měli jsme hodně šancí, dali jsme čtyři góly a to je moc důležité," řekl agentuře AP trenér Josef Hickersberger.

Neoficiální přípravný zápas se hrál na třikrát 35 minut. Skóre otevřel v 11. minutě Sanel Kuljic, za Kubánce vyrovnal o devět minut později trefou z přímého kopu Jaime Colome. Vítězství pak Rakousku zajistily dvě branky Reneho Aufhausera a gól Erwina Hoffera.

V dalším přípravném utkání čeká Rakousko v úterý Nigérie. Zápas se uskuteční den před oznámením konečné nominace pro mistrovství Evropy, kde pořadatelskou zemi čeká ve skupině B Chorvatsko, Polsko a Německo.