Partizan - Famagusta 1:1Famagusta s Hušbauerem remizovala a v Konferenční lize končí

Fotbalisté Famagusty s Josefem Hušbauerem v sestavě remizovali v závěrečném 6. kole Evropské konferenční ligy 1:1 na hřišti Partizanu Bělehrad a nepostoupili do vyřazovací fáze. Končí také Slovan Bratislava, jehož porážce 0:2 v Kodani nezabránili ani Jaromír Zmrhal a Jurij Medveděv.

Alhaji Kamara z Randersu se snaží kontrolovat míč v utkání s Alkmaarem.

Dánský klub Randers podlehl 0:1 Alkmaaru, přesto udržel druhé místo v "jablonecké" skupině D. Suverén "slávistické" skupiny E Feyenoord uhájil neporazitelnost i v závěrečném duelu a doma zdolal Maccabi Haifa 2:1. Z druhé příčky ho v play off doplní český mistr, jenž uhrál postupovou remízu 1:1 s Unionem Berlín.

Vítězové skupin postupují přímo do osmifinále, celky z druhých míst narazí ve vyřazovací části o kolo dříve na soupeře z třetích příček v Evropské lize. Mezi nimi je i pražská Sparta.

Famagusta potřebovala v Bělehradu zvítězit, aby na druhé příčce předstihla svého dnešního soupeře. Na Milovanovičovu hlavičku z 20. minuty ještě odpověděl z penalty Christodulopulos, další branku už ale kyperský celek nepřidal a v soutěži končí. V druhém utkání skupiny B porazil jistý vítěz Gent 1:0 Floru Tallinn.

Slovan Bratislava soupeřil na dálku o druhé místo ve skupině F s PAOK Soluň, který si doma poradil 2:0 s Lincolnem. Slovenský mistr nedokázal bodově odpovědět na hřišti první Kodaně, za domácí skórovali technickým obstřelem Wind a hlavou Höjlund.

Obránce Jan Lecjaks odehrál 57 minut při bezbrankové remíze Omonie Nikósie s Kajratem Almaty. Omonie udržela třetí pozici ve skupině H, ani jeden tým už neměl šanci na postup.

Druhou příčku si přiblížil Arnhem po domácím vítězství 3:1 nad slovinskou Murou. Tomáš Hájek zůstal celý zápas na lavičce nizozemského celku a společně se spoluhráči bude čekat na dohrávku utkání Tottenham - Rennes, které bylo odloženo kvůli koronaviru v týmu "Kohoutů". Arnhem má na Tottenham tříbodový náskok, londýnskému klubu stačí v závěrečném duelu jakákoliv výhra.

Utkání v Alkmaaru rozhodla Oostingova gólová dorážka z 87. minuty. Hráče Randers ale první porážka mrzet nemusela, vzhledem k prohře Jablonce 0:2 v Kluži udrželi bodový náskok před Severočechy.

Na první místo skupiny C proklouzl favorizovaný AS Řím, kterému k výhře 3:2 na hřišti CSKA Sofia pomohl dvěma góly Tammy Abraham. Anglický útočník je se šesti trefami v čele tabulky střelců celé soutěže.

Římané se dostali o bod před Bodö/Glimt, které ztratilo remízou 1:1 s Luhanskem. Norský šampion hrál nerozhodně ve třetím soutěžním utkání za sebou. Bod mu stačí k obhajobě titulu i v nedělním závěrečném kole domácí ligy na půdě posledního Mjöndalenu.