Antverpy - Olympiakos 1:0Olympiakos s Vaclíkem prohrál, Pekhart z Legie nedal penaltu, podlehl i West Ham

Fotbalisté Olympiakosu Pireus s Tomášem Vaclíkem prohráli v závěrečném 6. kole Evropské ligy v Antverpách 0:1 a postoupili ze skupiny D z druhého místa. Čeká je tak play off o osmifinále. V pohárech naopak končí Legia Varšava, která podlehla doma také 0:1 Spartaku Moskva a zůstala v "céčku" poslední. Střídající Tomáš Pekhart trefil nejprve tyč a pak mohl vyrovnat v nastaveném čase z penalty, jenže neuspěl.

Sedící Tomáš Vaclík z Olympiakosu poté, co inkasoval v Antverpách, druhý zprava úspěšný střelec Michel-Ange Balikwisha.

Již postupující West Ham, který nastoupil bez řady opor, prohrál s Dinamem Záhřeb 0:1. První porážku anglického týmu v soutěži neodvrátil ani Alex Král, který odehrál celý zápas. Vladimír Coufal zůstal na lavičce náhradníků, Tomáš Souček nebyl na soupisce. Prohru na závěr základní části si připsal také Leverkusen, jenž bez odpočívajícího Patrika Schicka padl na hřišti Ferencvárose 0:1.

V Evropské lize dohrál Leicester, který podlehl na hřišti Neapole 2:3 a přesune se do Evropské konferenční ligy. Glasgow Rangers zakončili "sparťanskou" skupinu A remízou na hřišti Lyonu 1:1. Z prvního místa ve skupině E postupuje Galatasaray Istanbul, v "efku" vyhrála Crvena Zvezda Bělehrad.

Olympiakos mohl ještě pomýšlet na první příčku a přímý postup do osmifinále. Reprezentačního brankáře Vaclíka však překonal v Antverpách už po sedmi minutách hry Balikwisha. Řecký celek se střelecky neprosadil a Antverpy se rozloučily s evropskými soutěžemi vítězstvím. První místo udržel Frankfurt, který remizoval na hřišti Fenerbahce Istanbul 1:1. Filip Novák odehrál v dresu domácích 72 minut.

Neúspěšné střídání naopak prožil Pekhart. Český útočník nastoupil proti Spartaku v 72. minutě za stavu 0:1 a o chvíli později mohl vyrovnat, hlavičkou však trefil jen břevno. Další možnost dostal dvaatřicetiletý hráč v deváté minutě nastaveného času, kdy se postavil k pokutovému kopu. Brankář Selichov ale jeho střelu vyrazil a zajistil tak svému týmu postup z prvního místa skupiny C.

I kdyby Pekhart penaltu proměnil, remíza by pro Legii byla v boji o postup málo. Druhá skončila Neapol, jež porazila po dvou brankám Elmase doma Leicester 3:2, při stejném počtu deseti bodů se Spartakem však doplatila na horší vzájemné zápasy. Leicester čeká jen účast v play off Evropské konferenční ligy.

Rozloučení se základní částí nevyšlo West Hamu, jenž v obměněné sestavě bez Součka, Coufala, ale s Králem prohrál doma s Dinamem 0:1. Branku vstřelil hned v úvodu útočník Oršič. "Kladiváři" i tak postoupili ze skupiny H přímo do osmifinále, tým ze Záhřebu čeká play off. Třetí příčku o obsadil vídeňský Rapid, který vybojoval účast v EKL po výhře 1:0 v Genku.

První porážku v soutěži si připsal také Leverkusen. O první výhře Ferencvárose rozhodl osm minut před koncem Laidouni. Bundesligový klub nicméně skupinu vyhrál, druhý zůstal přes prohru na hřišti Celticu Betis Sevilla.

Ze skupiny B se přidal k již postupujícímu Monaku San Sebastian. V přímé bitvě o druhé místo porazil PSV Eindhoven 3:0. Dvakrát se prosadil španělský reprezentant Oyarzabal.

První ztrátu v soutěži si připsal ve "sparťanské" skupině dosud stoprocentní Lyon, neboť remizoval doma s Rangers 1:1. Skotský tým pod vedením trenéra Van Bronckhorsta neprohrál v Evropské lize ani podruhé.

V dramatické skupině F postupuje po vzájemné remíze 1:1 CZ Bělehrad a Braga. Mydtjylland ztratil body po bezbrankové remíze v Razgradu a zůstal třetí.

Skupinu E vyhrál Galatasaray Istanbul o tři body před Laziem Řím, s nímž se turecký tým rozešel smírně 0:0. Třetí Marseille, jenž porazilo Lokomotiv Moskvu 1:0, míří do Evropské konferenční ligy.

Fotbalová Evropská liga - 6. kolo základních skupin:
Skupina A:
Lyon - Glasgow Rangers 1:1 (0:1)
Branky: 49. vlastní Bassey - 42. Wright.
San Sebastian - PSV Eindhoven 3:0 (1:0)
Branky: 43. z pen. a 62. Oyarzabal, 90.+3 Sorloth. ČK: 75. Sangare (PSV).
Sturm Štýrský Hradec - Monako 1:1 (1:1)
Branky: 7. Jantscher z pen. - 30. Volland.
1.Monako63307:412
2.San Sebastian62319:69
3.PSV Eindhoven62229:88
4.Štýrský Hradec60243:102
Skupina C:
Neapol - Leicester 3:2 (2:2)
Branky: 24. a 53. Elmas, 4. Ounas - 27. Evans, 33. Dewsbury-Hall.
Legia Varšava - Spartak Moskva 0:1 (0:1)
Branka: 17. Bakajev.
1.Spartak Moskva631210:910
2.Neapol631215:1010
3.Leicester622212:118
4.Legia Varšava62044:116
Skupina D:
Fenerbahce Istanbul - Eintracht Frankfurt 1:1 (1:1)
Marseille - Lokomotiv Moskva 1:0 (1:0)
Branka: 35. Milik. ČK: 80. Rongier (Marseille).
Ludogorec Razgrad - Midtjylland 0:0
Braga - Crvena zvezda Bělehrad 1:1 (0:0)
Branky: 52. Galeno z pen. - 70. Katai z pen.
1.Crvena zvezda Bělehrad63216:411
2.Braga631212:910
3.Midtjylland62317:79
4.Ludogorec Razgrad60243:82
Skupina G:
Celtic Glasgow - Betis Sevilla 3:2 (1:0)
Branky: 3. Welsh, 72. Henderson, 78. Turnbull z pen. - 69. vlastní Bain, 75. Iglesias.
Ferencváros Budapešť - Leverkusen 1:0 (0:0)
Branka: 81. Laidouni.