Rennes - Leicester 2:1Leicester podlehl Rennes, přesto postoupil do čtvrtfinále Konferenční ligy

Fotbalisté Leicesteru uhájili navzdory porážce 1:2 v Rennes dvougólový náskok z úvodního osmifinále Evropské konferenční ligy a postoupili do čtvrtfinále. Arnhem bez zraněného obránce Tomáše Hájka remizoval 1:1 na hřišti AS Řím a po domácí porážce 0:1 z minulého týdne v soutěži skončil. PSV Eindhoven vyřadil vítězstvím 4:0 FC Kodaň, dvakrát se trefil útočník Eran Zahavi. Po výhře 2:1 v Basileji je mezi nejlepší osmičkou premiérového ročníku soutěže i Marseille. Los čtvrtfinálových dvojic je v Nyonu na programu v pátek od 15:00.

Kiernan Dewsbury-Hall (22) a Martin Terrier z Rennes.

Rennes poslal do vedení už v osmé minutě Bourigeaud, krátce po změně stran ale srovnal hlavou po rohovém kopu Fofana, jenž se v dresu Leicesteru trefil poprvé. V 76. minutě vstřelil ještě jednou kontaktní gól Tait, prodloužení už si ale francouzský celek nevynutil.

"Lišky" postoupily do čtvrtfinále evropského poháru po pěti letech, v sezoně 2016/17 se jim to povedlo dokonce v Lize mistrů.

Wesley Fofana z Leicesteru se raduje z gólu proti Rennes, vpravo Kiernan Dewsbury-Hall.

Arnhem po Wittekově trefě dlouho sahal po senzaci a prodloužení, v nastaveném čase ale srovnal nejlepší střelec Římanů Abraham. Čtyřiadvacetiletý útočník dal 21. soutěžní branku v sezoně a po Harrym Kaneovi z Tottenhamu je druhým nejproduktivnějším Angličanem v rámci pěti elitních evropských lig.

Souboj PSV Eindhoven s Kodaní přinesl v úvodním duelu přestřelku 4:4, odveta v Dánsku už ale byla zcela v režii favorita. Druhý tým nizozemské ligy v první půli nasměroval za postupem německý mistr světa z roku 2014 Götze, jenž první branku připravil pro Zahaviho a druhou vstřelil sám. Zahavi se navíc v 79. minutě prosadil v pokutovém území podruhé a čtvrtý zásah přidal střídající Madueke. PSV neprohrálo 11. utkání v řadě.

Nizozemsko bude mít ve čtvrtfinále jako jediná země dva zástupce. Feyenoord po výhře 5:2 na hřišti Partizanu Bělehrad uspěl i v domácí odvetě a přemožitele pražské Sparty zdolal 3:1. Oba duely vyhrála i PAOK Soluň, dnes zvítězila v Gentu 2:1.

Marseille zvládla domácí duel 2:1 a brzy mohla jít do vedení i v Basileji, Harit ale neproměnil v 35. minutě penaltu. A tak přišel v 62. minutě trest v podobě gólové "rybičky" Ndoyeho. Francouzský velkoklub nakonec poslal do čtvrtfinále v 74. minutě povedeným volejem Ünder a v nastavení přidal vítěznou branku Rongier.

Alkmaar oplatil Bodö/Glimt porážku 1:2 z úvodního měření sil, ukončil norským šampionům po 30 soutěžních utkáních sérii neporazitelnosti a vynutil si prodloužení. Přesto se nakonec radovali hosté, v nastaveném čase prvního prodloužení jim vystřelil postup Sampsted.

Odvetná utkání osmifinále fotbalové Konferenční ligy:
FC Basilej - Marseille 1:2 (0:0)
Branky: 63. Ndoye - 74. Ünder, 90.+3 Rongier. První zápas: 1:2, postoupila Marseille.
Rennes - Leicester 2:1 (1:0)
Branky: 8. Bourigeaud, 76. Tait - 51. Fofana. První zápas: 0:2, postoupil Leicester.
FC Kodaň - PSV Eindhoven 0:4 (0:2)
Branky: 10. a 79. Zahavi, 38. Götze, 90.+1 Madueke. První zápas: 4:4, postoupil PSV Eindhoven.
Alkmaar - Bodö/Glimt 2:2 po prodl. (2:2, 2:1)
Branky: 18. a 30. Pavlidis - 26. Pellegrino, 105.+1 Sampsted. První zápas: 1:2, postoupilo Bodö/Glimt.
Gent - PAOK Soluň 1:2 (1:1)
Branky: 40. Depoitre - 20. Crespo, 77. Augusto. První zápas: 0:1, postoupil PAOK.
AS Řím - Arnhem 1:1 (0:0)
Branka: 90.+1 Abraham - 62. Wittek. První zápas: 1:0, postoupil AS Řím.
Feyenoord Rotterdam - Partizan Bělehrad 3:1 (1:0)
Branky: 45. Dessers, 59. Nelson, 90. Linssen - 61. Gomes. První zápas: 5:2, postoupil Feyenoord.
Jak si vedle v KL Slavia
Výsledky EL

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.