Austria Vídeň - Legia Varšava 3:5Pekhart pomohl gólem k postupu do závěrečného předkola Konferenční ligy

Útočník Tomáš Pekhart v dramatické odvetě 3. předkola Evropské konferenční ligy pomohl gólem fotbalistům Legie Varšava k výhře 5:3 na hřišti Austrie Vídeň. Polský celek i díky českému hráči napravil úvodní domácí prohru 1:2 a postoupil do závěrečného 4. předkola. V něm se představí i norský tým Bodö/Glimt, přemožitel Bohemians 1905 z 2. předkola.

Tomáš Pekhart v dresu české reprezentace.

Čtyřiatřicetiletý Pekhart stál na konci rychlé kombinace a po necelé hodině hry zvýšil na 3:0. Gruber poté dvěma brankami snížil, jenže Rosolek přidal čtvrtý zásah hostů a střídající domácí záložník Jukic navíc před vypršením základní hrací doby dostal červenou kartu.

Přesto Austria v sedmé minutě nastavení vstřelila třetí gól a duel v tu chvíli směřoval do prodloužení. Střídající Muci ho však krátce po svém příchodu na hřiště v desáté minutě nastavení odmítl, čímž rozhodl o postupu Legie.

Bodö/Glimt vyhrálo i čtvrté utkání v letošní kvalifikaci EKL. Po úvodním domácím triumfu 3:0 nad Pjunikem Jerevan triumfovalo stejným poměrem i dnes v Arménii.

Odvetná utkání 3. předkola fotbalové Evropské konferenční ligy:
Aktobe (Kaz.) - Sfantu Gheorghe (Rum.) 0:1 (0:0), první zápas: 1:1, postoupilo Sfantu
Lincoln Red Imps (Gibr.) - Ballkani (Kos.) 1:3 (0:0), první zápas: 0:2, postoupilo Balkani
Štětín - Gent 2:1 (0:0), první zápas: 0:5, postoupil Gent
Pjunik Jerevan - Bodö/Glimt 0:3 (0:1), první zápas: 0:3, postoupilo Bodö/Glimt
Nordsjaelland - FCSB (Rum.) 2:0 (1:0), první zápas: 2:0, postoupil Nordsjaelland
Ferencváros Budapešť - Hamrun (Malta) 2:1 (1:1), první zápas: 6:1, postoupil Ferencváros
Maccabi Tel Aviv - Larnaka 1:0 (0:0), první zápas: 1:1, postoupilo Maccabi
Austria Vídeň - Legia Varšava 3:5 (0:2) - za hosty gól Pekhart, první zápas: 2:1, postoupila Legia
Levski Sofia - Beer Ševa 2:1 (1:0), první zápas: 0:0, postoupilo Levski
Brann Bergen - Arouca (Portug.) 3:1 (3:0), první zápas: 1:2, postoupil Brann
Riga FC - Twente Enschede 0:3 (0:0), první zápas: 0:2, postoupilo Twente
APOEL Nikósie - Dila Gori (Gruz.) 1:0 (0:0), první zápas: 2:0, postoupil APOEL
Besiktas Istanbul - Něftči Baku 2:1 (0:1), první zápas: 3:1, postoupil Besiktas
Dynamo Kyjev - Aris Soluň 2:1 (2:1, 1:1), na pen. 6:5, první zápas: 0:1, postoupilo Dynamo
PAOK Soluň - Hajduk Split 3:0 (0:0), první zápas: 0:0, postoupil PAOK
Midtjylland - Omonia Nikósie 5:1 (3:1), první zápas: 0:1, postoupil Midtjylland
Partizani Tirana - Valmiera (Lot.) 1:0 (1:0), první zápas: 2:1, postoupilo Partizani
Swift Hesper (Luc.) - Struga (Sev. Mak.) 2:1 (0:1), první zápas: 1:3, postoupila Struga
Neman Grodno (Běl.) - Celje (Slovin.) 1:4 (0:2), první zápas: 0:1, postoupilo Celje
Osijek - Demirspor 3:2 (1:1), první zápas: 1:5, postoupil Demirspor
KÁ Akureyri (Isl.) - Club Bruggy 1:5 (0:2), první zápas: 1:5, postoupily Bruggy
Trnava - Lech Poznaň 3:1 (1:0) - za domácí gól Daniel, první zápas: 1:2, postoupila Trnava
Rijeka (Chorv.) - B36 Tórshavn (Faer. ostr.) 2:0 (1:0), první zápas: 3:1, postoupila Rijeka
Maribor - Fenerbahce Istanbul 0:3 (0:1), první zápas: 1:3, postoupilo Fenerbahce
Alkmaar - Santa Coloma (And.) 2:0 (1:0), první zápas: 1:0, postoupil Alkmaar
Lucern - Hibernian (Skot.) 2:2 (1:1), první zápas: 1:3, postoupil Hibernian
Heart of Midlothian - Rosenborg Trondheim 3:1 (1:1), první zápas: 1:2, postoupilo Heart
Debrecín - Rapid Vídeň 0:5 (0:2), první zápas: 0:0, postoupil Rapid
Odvetná utkání 3. předkola fotbalové Evropské ligy:
Mistrovská část:
HJK Helsinky - Karabach 1:2 (1:1), první zápas: 1:2, postoupil Karabach
Häcken (Švéd.) - Žalgiris Vilnus 5:0 (1:0), první zápas: 3:1, postoupil Häcken
Breidablik (Isl.) - Zrinjski Mostar (Bos.) 1:0 (0:0), první zápas: 2:6, postoupilo Zrinjski
BATE Borisov - Šeriff Tiraspol 2:2 (1:2), první zápas: 1:5, postoupil Šeriff
Ludogorec Razgrad - FC Astana 5:1 (1:1), první zápas: 1:2, postoupil Ludogorec
Derry City (Sev. Ir.) - Tobol Kostanaj (Kaz.) 1:0 (1:0, 0:0), na pen. 5:6, první zápas: 0:1, postoupil Tobol
Partizan Bělehrad - Sabah (Ázerb.) 2:0 (2:0, 1:0), na pen. 5:4, první zápas: 0:2, postoupil Partizan