Servette - Plzeň 0:0Zakřiknutá Plzeň veze ze Ženevy naději

Fotbalová Plzeň zahájila útok na premiérové čtvrtfinále na evropské scéně nevýrazně, přesto uhrála ve čtvrtečním úvodním osmifinále Konferenční ligy na půdě Servette Ženeva bezbrankovou remízu. Výsledek jí dává slušnou šanci do odvety.

Plzeňský Jan Kopic (vlevo) a Dereck Kutesa ze Servette.

Ženeva (od zpravodaje Sport.cz) - Viktoria, v jejíž sestavě nahradil vykartovaného střelce Pavla Šulce útočník Matěj Vydra, přitom vstoupila do utkání nadějně. Po signálu z rohového kopu přihrál Lukáš Kalvach mezi penaltu a malé vápno Janu Kopicovi, ten ale z jedné v obrovské šanci vysoko přestřelil. Nikdo v tu chvíli netušil, že to byla první a zároveň poslední nebezpečná situace v prvním poločase.

Průběh zápasu korespondoval s nekvalitním trávníkem. K vidění byly nepřesnosti, časté ztráty. Zkrátka nezáživný fotbal. Počet střel na bránu byl o přestávce výmluvný: 0:0.

Ve druhé půli se přece jen začalo v šestnáctkách něco dít. Pohříchu ale především v té plzeňské. Dvakrát v rychlém sledu v tom měl prsty střídající Miroslav Stevanovič. Nejprve levačkou těsně minul šibenici, vzápětí jeho střelu ztlumil brankář Martin Jedlička.

Západočeši, které hnal na zteč solidní kotel v jednom z rohů, byli aktivitou Servette zaskočeni. Soustředili se jen na defenzívu, dopředu až na slabou střelu Lukáše Červa nevyprodukovali nic. Díky zodpovědné defenzívě ale nedovolili skórovat ani Servette, bezbranková remíza jim dává šanci do odvety.

Úvodní utkání osmifinále Konferenční ligy:
Servette Ženeva - Viktoria Plzeň 0:0
Rozhodčí: Krogh - Rasmussen, Bramsen - Hansen (video, všichni Dán.). ŽK: Cunemoto, Guillemenot, Bolla - Cadu, Kopic. Diváci: 15.354
Servette: Frick - Cunemoto, Rouiller, Severin, Magnin (90.+2 Ouattara) - Bolla (81. Baron), Diba (65. Cognat), Ondoua, Kutesa (65. Antunes) - Guillemenot (46. Stevanovič), Crivelli. Trenér: Weiler
Plzeň: Jedlička - Dweh, Hranáč, Jemelka - Kopic, Kalvach, Červ, Cadu (90.+1 Traoré) - Vydra (58. Sýkora), Mosquera (74. Kliment) - Chorý. Trenér: Koubek