Součkova branka pomohla West Hamu do Konferenční ligy, Vaclík vychytal penaltové drama

Reprezentační záložník Tomáš Souček přispěl gólem a asistencí k vítězství fotbalistů West Hamu 3:0 v odvetě play off na hřišti Viborgu a k postupu do skupiny Evropské konferenční ligy. Václav Černý se na rozdíl od prvního utkání neprosadil a Twente po bezbrankové domácí remíze vinou venkovní prohry 1:2 vypadlo s Fiorentinou.

Tomáš Souček přispěl gólem a asistencí k vítězství West Hamu

West Ham měl náskok 3:1 už z domácího duelu a pozici favorita potvrdil i v Dánsku. Ve 22. minutě poslal Souček přízemní centr do vápna, který zužitkovala letní posila Scamacca.

Krátce po změně stran přidal druhý gól Bin Rahmá a v 63. minutě se prosadil Souček. Český reprezentační kapitán skóroval svým typickým způsobem po rohovém kopu a připsal si první zásah v sezoně. Za domácí odehrál závěrečnou půlhodinu záložník Jan Žambůrek.

Slovan uspěl po penaltách

Slovan Bratislava s Jaromírem Zmrhalem a Jurijem Medveděvem v sestavě smazal manko z úvodního duelu v Mostaru, v prodloužení ale byl po Savičově trefě na pokraji vyřazení. V nastaveném čase ale dal na 2:1 svou druhou brankou v zápase Ramírez a slovenský šampion dovedl dvojzápas do úspěšného konce po penaltovém rozstřelu. V sedmé sérii rozhodl Čavrič.

Pokutové kopy si na poslední chvíli vynutila i RFS Riga s Petrem Marešem, které v duelu s Linfieldem zajistil výsledek 1:1 po prodloužení ve 121. minutě Callacherův vlastní gól. V rozstřelu byl úspěšnější lotyšský celek, ve třetí sérii se trefil i Mareš.

Michael Lüftner přihlížel z lavičky domácí porážce maďarského týmu MOL Fehérvár 0:3 s Kolínem nad Rýnem. Jeho tým tak nenavázal na vítězství 2:1 z minulého týdne a hlavní fázi soutěže si nezahraje.

Vaclík vychytal Olympiakosu v rozstřelu postup do Evropské ligy

Reprezentační brankář Tomáš Vaclík vychytal fotbalistům Olympiakosu Pireus v penaltovém rozstřelu postup do Evropské ligy. Řečtí šampioni i v odvetě play off remizovali s Apollonem Limassol 1:1, na penalty ale uspěli 3:1.Dál jde také Omonia Nikósie po výhře 2:0 nad Gentem, za domácí odehrál celý zápas kapitán Jan Lecjaks. Po vítězství 4:1 nad Austrií Vídeň postoupilo i Fenerbahce, obránce Filip Novák zůstal celý zápas na lavičce.

Olympiakos měl po Masurasově gólu z druhé minuty nakročeno celou odvetu k postupu do hlavní fáze, v 90. minutě ale Vaclíka překonal Pottis a vynutil prodloužení. V něm hrál domácí favorit od 100. minuty v oslabení, vyloučen byl po druhé žluté kartě Ousseynou Ba.

Dvojzápas přesto dospěl do penaltového rozstřelu, v němž Vaclík vychytal stejně jako v předchozím předkole proti Slovanu Bratislava postup. Českého brankáře překonal ze čtyř pokusů pouze ve druhé sérii znovu Pittas.

Omonia zvítězila 2:0 už před týdnem v Belgii, dnes v první půli rozhodli Kakullis a Charalampus. Lecjaks odehrál na pozici levého záložníka celé utkání.

V hlavní fázi soutěže je i Matěj Chaluš z Malmö, které po domácí výhře 3:1 zvítězilo na hřišti tureckého Sivassporu 2:0. Český obránce do utkání nezasáhl.

Wolfsberg - Molde 0:4 (0:2), první zápas 1:0, postoupilo Molde
Beer Ševa - Universitatea Craiova 1:1 po prodl. (1:1; 0:0), na pen. 4:3, první zápas 1:1, postoupila Beer Ševa
Hamrun Spartans - Partizan Bělehrad 3:3 (1:1), první zápas 1:4, postoupil Partizan
Anderlecht - Young Boys Bern 0:1 po prodl. (0:1, 0:1), na pen. 3:1, první zápas 1:0, postoupil Anderlecht
Nice - Maccabi Tel Aviv 2:0 po prodl. (1:0, 1:0), první zápas 0:1, postoupilo Nice
Antverpy - Basaksehir 1:3 (0:1), první zápas 1:1, postoupil Basaksehir
Gil Vicente - Alkmaar 1:2 (0:0), první zápas 0:4, postoupil Alkmaar
Rapid Vídeň - Vaduz 0:1 (0:1), první zápas 1:1, postoupil Vaduz
Hajduk Split - Villarreal 0:2 (0:1), první zápas 2:4, postoupil Villarreal.
Mistrovská část:
Kluž - Maribor 1:0 (0:0), první zápas 0:0, postoupila Kluž
Ballkani - Škupi 1:0 (0:0), první zápas 2:1, postoupilo Ballkani
Dudelange - Poznaň 1:1 (1:0), první zápas 0:2, postoupila Poznaň;
Slovan Bratislava - Zrinjski Mostar 2:1 po prodl. (1:0, 0:0), na pen. 6:5 první zápas 0:1, postoupil Slovan
Linfield - RFS Riga 1:1 po prodl. (0:0, 0:0), na pen. 2:4, první zápas 2:2, postoupilo RFS
Odvetná utkání 4. předkola fotbalové Evropské ligy:
AEK Larnaka - Dnipro 3:0 (2:0), první zápas 2:1, postoupila Larnaka
Žalgiris Vilnius - Ludogorec Razgrad 3:3 po prodl. (3:2, 2:1), první zápas 0:1, postoupil Ludogorec
Silkeborg - HJK Helsinky 1:1 (0:1), první zápas 0:1, postoupil HJK
Fenerbahce Istanbul - Austria Vídeň 4:1 (2:1), první zápas 2:0, postoupilo Fenerbahce
Omonia Nikósie - Gent 2:0 (2:0), první zápas 2:0, postoupila Omonia
Sivasspor - Malmö 0:2 (0:0), první zápas 1:3, postoupilo Malmö
Šeriff Tiraspol - Pjunik Jerevan 0:0 po prodl., na pen. 3:2, první zápas 0:0, postoupil Šeriff
Heart of Midlothian - FC Curych 0:1 (0:0), první zápas 1:2, postoupil Curych
Shamrock Rovers - Ferencváros Budapešť 1:0 (0:0), první zápas 0:4, postoupil Ferencváros
Olympiakos Pireus - Apollon Limassol 1:1 po prodl. (1:1, 1:0), na pen. 3:1, první zápas 1:1, postoupil Olympiakos.