Plzeň - Dinamo Záhřeb 1:0Suverénní Viktorka znovu slaví a vyhraje skupinu Konferenční ligy!

Fotbalová Plzeň je v osmifinále Konferenční ligy. Ve čtvrtek v Doosan Aréně porazila díky proměněné penaltě Tomáše Chorého 1:0 Dinamo Záhřeb a se stoprocentním ziskem 12 bodů ze čtyř utkání si s předstihem zajistila první místo ve skupině. V jarní vyřazovací části soutěže tak naskočí přímo do osmifinále, za což inkasuje od UEFA bonus 600 tisíc eur (přibližně 15 milionů korun).

Zleva Cadu z Plzně v zápase proti Dinamo Záhřeb

Duel s Dinamem ale začala pasivně, Staněk musel zkraje zápasu vytáhnout těžký zákrok proti ráně obránce Stefana Ristovskiho. Hosté byli dál v tlaku, Viktoria se nemohla dostat do tempa. Ten však postupně uvadal.

Ve 24. minutě sice Doosan Arena slavila gól, hlavní rozhodčí ho ovšem kvůli faulu Tomáše Chorého na brankáře neuznal. O jedenáct minut později už si mohl plzeňský stadion gólovou radost vychutnat naplno.

Hlavičku Jana Kopice, který se prosadil v souboji při rohovém kopu, zastavil rukou Josip Mišič a Viktoria dostala výhodu pokutového kopu. Ten s přehledem, stejně jako před 14 dny v Záhřebu, proměnil Chorý. Vzápětí mohli domácí odskočit soupeři na dvě branky. Během velkého závaru pálili v rychlém sledu z hranice malého vápna tři viktoriáni, záhřebští obránci ale všechny rány zblokovali.

Plzeňský Traore (vpravo) v souboji o míč

Krátce před přestávkou se mohl podruhé trefit Chorý, kterému nachystal míč jako na podnosu Erik Jirka. Čerstvý reprezentant byl sám před hostujícícm gólmanem, ale balon prakticky jen líznul.

Druhý poločas začal stejně jako ten první. A sice tlakem Chorvatů. V 57. minutě dostal přihrávku v prostoru penalty Dario Špikič, jeho pokus jen těsně minul pravou tyč. Staněk se za balonem stačil pouze ohlédnout.

V 68. však domácí brankář neudržel střelu Ristovskiho, vzápětí arbitr nařídil penaltu za domnělou ruku Cadua. Na zásah VAR však po chvíli svůj původní verdikt zrušil. Stejně tak v nastavení odvolal hostům gól kvůli ofsajdu.

Utkání 4. kola skupiny C fotbalové Evropské konferenční ligy:
Viktoria Plzeň - Dinamo Záhřeb 1:0 (1:0)
Branka: 35. Chorý z pen. Rozhodčí: Sidiropulos - Kostaras, Dimitriadis - Papapetru (video, všichni Řec.). ŽK: Chorý, Jirka, Staněk, Kliment, Dweh, Kalvach - Ristovski, Perkovič, Marin, Jakirovič (trenér). Diváci: 11.084.
Plzeň: Staněk - Dweh, Hranáč, Jemelka - Kopic, Traoré (90.+1 Sýkora), Kalvach, Cadu - Jirka (90.+1 Hejda), Šulc (74. Bucha) - Chorý (74. Kliment). Trenér: Koubek.
Dinamo: Zagorac - Perkovič, Ristovski, Perič, Ljubičič (79. Moharramí) - Bulat (46. Sučič), Mišič - Kaneko (88. Marin), Baturina, Špikič (67. Vidovič) - Emreli (46. Kulenovič). Trenér: Jakirovič.