Genk - West Ham 2:2Coufal asistoval při remíze West Hamu v Genku, Souček si dal vlastní gól

Reprezentační obránce Vladimír Coufal se ve 4. kole základní skupiny Evropské ligy vrátil do sestavy West Hamu a pomohl gólovou asistencí k remíze 2:2 na hřišti Genku. Bod domácím zajistil v závěru vlastní gól Tomáše Součka. Ve "sparťanské" skupině A remizovalo Bröndby Kodaň 1:1 s Rangers, Pražané tak navzdory porážce 0:3 v Lyonu zůstali v tabulce druzí.

Josip Radoševič (22) z Bröndby a Joe Aribo z Rangers.

West Ham inkasoval poprvé v tomto ročníku Evropské ligy v páté minutě, trefil se Paintsil. Trenér David Moyes, který odkoučoval tisící zápas v kariéře, poslal v 58. minutě na hřiště Součka s dalšími dvěma čerstvými hráči a změny se mu brzy vyplatily. O minutu později Coufal poslal přesný pas do druhé vlny a nabíhající Bin Rahmá pohodlně zakončil.

Alžírský reprezentant dokonal v 82. minutě obrat, West Ham ale stoprocentní bilanci v Evropské lize neudržel. V 88. minutě si Souček nešťastně hlavou srazil centr z pravé strany do vlastní sítě. Střídající Alex Král odehrál posledních pět minut a za "Kladiváře" nastoupil poprvé od 22. září.

West Ham je ve skupině H suverénně první a má už jistý postup do vyřazovací fáze. K tomu mu pomohl i výsledek druhého utkání skupiny, ve kterém Dinamo Záhřeb zdolalo 3:1 Rapid Vídeň.

Bröndby ukončilo čekání na premiérovou trefu v EL krátce před pauzou, po rohovém kopu si dal vlastní gól Balogun. V 77. minutě ale srovnal střídající Hagi a Rangers bodově dostihli Spartu. Kodaňský celek ztrácí dva body.

Tomáš Vaclík dvakrát inkasoval a Olympiakos Pireus podlehl doma 1:2 lídrovi skupiny D Frankfurtu, který si zajistil postup do play off. O vítězství bundesligového celku rozhodl ve druhé minutě nastavení Hauge, český brankář byl proti střele z bezprostřední blízkosti bezmocný. Olympiakos podlehl svému dnešnímu soupeři i v druhém vzájemném duelu a ztrácí na něj z druhého místa čtyři body.

Alespoň na lavičce Legie Varšava se objevil útočník Tomáš Pekhart, při porážce 1:4 s Neapolí ale do hry nezasáhl. Aktuální lídr Serie A otočil utkání čtyřmi góly po změně stran, což se mu povedlo v evropských pohárech teprve podruhé v historii. V druhém utkání vyrovnané skupiny C remizoval Leicester 1:1 se Spartakem Moskva. Rozhodnout mohl v 75. minutě z penalty kanonýr Vardy, ale neuspěl.

Leverkusen si i bez zraněného útočníka Patrika Schicka poradil s Betisem Sevilla a vítězstvím 4:0 se osamostatnil v čele skupiny G. Dvěma góly a dvěma asistencemi zazářil Diaby. Bayer ukončil pětizápasové čekání na soutěžní výhru.

Marseille počtvrté remizovala, tentokrát doma 2:2 s Laziem Řím. Hosté otočili průběh utkání ve 49. minutě díky brance Immobileho, jenž se 160. trefou v dresu "Biancocelesti" stal nejlepším střelcem v historii klubu. V závěru ale srovnal domácí kapitán Payet.

Fotbalová Evropská liga - 4. kolo základních skupin:
Skupina A:
Bröndby Kodaň - Glasgow Rangers 1:1 (1:0)
Branky: 45. vlastní Balogun - 77. Hagi.
Bröndby: Hermansen - Rosted, Maxsö, Tshiembe - Bruus (63. Riveros), Cappis (63. Slimane), Radoševič, Frendrup, Mensah - Uhre (75. Greve), Hedlund (85. Pavlovič).
Rangers: McGregor - Tavernier, Balogun, Goldson, Barišič (81. Bassey) - Sakala (56. Kent), Kamara, Davis (72. Bacuna), Arfield (56. Hagi) - Aribo, Morelos (56. Roofe).
Lyon - Sparta 3:0
1.Lyon440012:312
2.Sparta Praha41124:74
3.Glasgow Rangers41123:44
4.Bröndby Kodaň40221:62
Skupina B:
San Sebastian - Štýrský Hradec 1:1 (0:1)
Legia Varšava - Neapol 1:4 (1:0)
Branky: 10. Emreli - 51. Zieliňski z pen., 75. Mertens z pen., 79. Lozano, 90. Únás.
Olympiakos Pireus - Frankfurt 1:2 (1:1)
Branky: 13. Arabí - 16. Kamada, 90.+2 Hauge.
Antverpy - Fenerbahce 0:3 (0:3)
Branky: 9. Yandas, 16. Meyer, 29. Berisha.
1.Frankfurt43107:310
2.Olympiakos Pireus42027:66
3.Fenerbahce41216:65
4.Antverpy40133:81
Skupina E:
Galatasaray - Lokomotiv Moskva 1:1 (1:0)
Branky: 43. Feghúlí - 73. Kamano.
Marseille - Lazio Řím 2:2 (1:1)
Branky: 33. Milik z pen., 82. Payet - 45.+7 Anderson, 49. Immobile.
1.Galatasaray42203:18
2.Lazio Řím41214:35
3.Marseille40403:34
4.Lokomotiv Moskva40222:52
Skupina F:
Braga - Ludogorec Razgrad 4:2 (3:1)
Branky: 25. Al Musrati, 37. Medeiros, 40. Galeno, 73. González - 33. Sotiriou, 79. Plastun.
Crvena zvezda Bělehrad - Midtjylland 0:1 (0:0)
Branka: 56. vlastní Kanga. ČK: 12. Degenek, 90.+5 Gobeljič (oba Bělehrad).
1.Braga43019:59
2.Crvena zvezda Bělehrad42114:37
4.Midtjylland41214:55
5.Ludogorec Razgrad40133:71
Skupina G:
Ferencváros Budapešť - Celtic Glasgow 2:3 (1:2)
Branky: 11. Zubkov, 86. Uzuni - 3. Furuhaši, 23. Jota, 60. Abada.
Leverkusen - Betis Sevilla 4:0 (1:0)
Branky: 42. a 52. Diaby, 86. Wirtz, 90. Amiri. ČK: 90.+4 Demirbay (Leverkusen), Fekir (Betis).