Celtic - Ferencváros 2:0Fotbalisté Celticu získali první body v Evropské lize

19. 10. 2021 18:32

Fotbalisté Celticu si v 3. kole Evropské ligy udrželi vítězstvím 2:0 nad Ferencvárosem šanci na postup ze skupiny G. Duel týmů, které měly po dvou zápasech nulu bodů na kontě, rozhodl skotský celek brankami v druhém poločase.

Radost fotbalistů Celticu Glasgow.Foto: Jason Cairnduff, Reuters

Skóre utkání otevřela v 57. minutě letní japonská posila Kjogo Furuhaši. Pět minut nato neproměnil pokutový kop Callum McGregor, takže vítězství domácích v Celtic Parku potvrdil až v 81. minutě David Turnbull.

Lídři skupiny Leverkusen a Betis, kteří mají po dvou zápasech shodně plný počet šesti bodů, se střetnou v Seville v tradičním čtvrtečním termínu.

Fotbalová Evropská liga - 3. kolo základních skupin:
Skupina G:
Celtic Glasgow - Ferencváros Budapešť 2:0 (0:0)

Souhrn z výsledků:
9.12.2021 zákl. skupiny - 6. kolo West Ham West Ham United F.C. - Dinamo Záhřeb Dinamo Záhřeb West Ham - Dinamo Záhřeb 0 : 1
9.12.2021 zákl. skupiny - 6. kolo Marseille Olympique Marseille - Lokomotiv Moskva Lokomotiv Marseille - Lokomotiv 1 : 0
9.12.2021 zákl. skupiny - 6. kolo Ludogorec PFK Ludogorec Razgrad - FC Midtjylland Midtjylland Ludogorec - Midtjylland 0 : 0
9.12.2021 zákl. skupiny - 6. kolo Lazio Řím SS Lazio Řím - Galatasaray Istanbul Galatasaray Lazio Řím - Galatasaray 0 : 0
9.12.2021 zákl. skupiny - 6. kolo Genk Racing Genk - SK Rapid Vídeň Rapid Genk - Rapid 0 : 1
9.12.2021 zákl. skupiny - 6. kolo Ferencváros Ferencváros Budapešť - Bayer 04 Leverkusen Leverkusen Ferencváros - Leverkusen 1 : 0
9.12.2021 zákl. skupiny - 6. kolo Celtic Celtic Glasgow FC - Real Betis Real Betis Celtic - Real Betis 3 : 2
9.12.2021 zákl. skupiny - 6. kolo Braga Sporting Braga - CZ Bělehrad CZ Bělehrad Braga - CZ Bělehrad 1 : 1

Souhrn z tabulek:
Souhrn z kalendáře:
17.2. 18 : 45 Vyřazovací část - 1. kolo Barcelona FC Barcelona - SSC Neapol Neapol Barcelona - Neapol Vsadit
17.2. 18 : 45 Vyřazovací část - 1. kolo Dortmund Borussia Dortmund - Glasgow Rangers FC Rangers Dortmund - Rangers Vsadit
17.2. 18 : 45 Vyřazovací část - 1. kolo Tiraspol Šeriff Tiraspol - Sporting Braga Braga Tiraspol - Braga Vsadit
17.2. 18 : 45 Vyřazovací část - 1. kolo Zenit Zenit Petrohrad - Real Betis Real Betis Zenit - Real Betis Vsadit
17.2. 21 : 00 Vyřazovací část - 1. kolo Atalanta Atalanta Bergamo - Olympiakos Pireus Olympiakos Atalanta - Olympiakos Vsadit
17.2. 21 : 00 Vyřazovací část - 1. kolo Porto FC Porto - SS Lazio Řím Lazio Řím Porto - Lazio Řím Vsadit
17.2. 21 : 00 Vyřazovací část - 1. kolo Lipsko Rasen Ballsport Lipsko - Real Sociedad R. Sociedad Lipsko - R. Sociedad Vsadit
17.2. 21 : 00 Vyřazovací část - 1. kolo Sevilla Sevilla FC - Dinamo Záhřeb Dinamo Záhřeb Sevilla - Dinamo Záhřeb Vsadit