Obrovské chyby a snížení v závěru. Sparta na Rangers padla

Dotahovali, ale marně. Fotbalisté Sparty prohráli na půdě Glasgow Rangers 1:2, zejména vinou obrovských chyb v obraně v první půli. Úřadující český mistr si tak výrazně zkomplikoval situaci v postupu do jarní vyřazovací fáze Evropské ligy.

Sparta po slabém prvním poločase padla na Rangers 1:2

Už před utkání bylo jasné, že není k dispozici zraněný kapitán Ladislav Krejčí, zdravotní problémy nakonec nepustily do hry ani Filipa Panáka. Sparta tak najednou přišla o dva důležité členy své stoperské trojice a příležitost dostal jednadvacetiletý James Gomez, jenž do Sparty přestoupil v létě z dánského Horsens. Byl to právě gambijský reprezentant, kdo v 11. minutě zavinil první inkasovaný gól. Svou malou domů jen trefil nohu Danila a útočník Rangers obstřelem na zadní tyč překonal gólmana Petera Vindahla.

Ve 20. minutě to bylo 2:0, když rychlý protiútok zakončil kličkou přes Gomeze a precizním obstřelem Todd Cantwell. Sparta byla v první půli bezzubá a trenér Brian Priske sáhl o poločase hned ke dvěma změnám. Ze hřiště sundal Gomeze a útočníka Victora Olatunjiho, na trávník šli krajní bek Tomáš Wiesner a střední záložník Qazim Laci.

Druhá půle byla daleko ze strany hostů daleko aktivnější, častěji se dostávali s míčem k pokutovému území domácích, vytvářeli si šance. Jednu z nich po přihrávce Angela Preciada proměnil v 77. minutě uzdravený křídelník Lukáš Haraslín.

Sparťané oslavují branku Lukáše Haraslína na 1:2

Rangers ihned kontrovali a za pár desítek vteřin zvýšil Danilo na 3:1. Sudí ale po zásahu VAR trefu kvůli faulu na Asgera Sörensena odvolal. Sparta žila, měla další příležitosti, výborně zachytal gólman domácích Jack Butland.

Sparta předvedla silný závěrečný nápor, jenže podruhé míč do sítě nedotlačila. Prohrou si zkomplikovala postup do jarní fáze Evropské ligy. Na třetím místě skupiny C má tříbodovou ztrátu na Rangers a už pětibodovou na vedoucí španělský Betis, který si poměrem 3:1 poradil s kyperským Arisem Limassol.

Utkání 4. kola skupiny C fotbalové Evropské ligy:
Glasgow Rangers - Sparta Praha 2:1 (2:0)
Branky: 11. Danilo, 20. Cantwell - 77. Haraslín. Rozhodčí: Massa - Meli, Alassio - Di Bello (video, všichni It.). ŽK: Barišič, Tavernier, Lammers, Goldson - Gomez, Vitík, Laci, Preciado.
Rangers: Butland - Tavernier, Goldson, Davies, Barišič - Lundstram, Jack - Cantwell (69. McCausland), Lammers (90.+5 Cifuentes), Sima (85. Lawrence) - Danilo (85. Dessers). Trenér: Clement.
Sparta: Vindahl - Vitík, Sörensen, Gomez (46. Wiesner) - Preciado, Kairinen, Sadílek (59. Haraslín), Zelený - Kuchta (67. Sejk), Birmančevič - Olatunji (46. Laci, 85. Vydra). Trenér: Priske.

0 : 2 AS Řím - Leverkusen 0 : 2 72. min Živě
20240502T21 : 00:00+0200
AS Řím vs. Leverkusen
AS Řím
Leverkusen

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.