Gólový uragán Slavie v Evropské lize! Sparta padla ve Španělsku

Fotbalisté Sparty prohráli ve čtvrtek ve druhém utkání základní skupiny Evropské ligy na hřišti Betisu Sevilla 1:2. Pražané vedli po trefě Birmančeviče. Španělé ale nejprve využili k vyrovnání minely gólmana Vindahla a po pauze zúročili velký tlak ve vítězný gól, který vstřelil Isco. Slavia si doma v Edenu ve skupině G pořádně zastřílela proti moldavskému mistrovi. Šeriffu Tiraspol nasázela šest branek.

Fotbalisté Slavie se radují z branky

Sparta na úvod porazila 3:2 Aris Limassol a také ve Španělsku začala skvěle, když letenský tým poslal do vedení Birmančevič. Betis ovšem rychle srovnal, když Diao využil minely gólmana Petera Vindahla. Pražany však nešťastný gól nepřibrzdil a do pauzy byli aktivní.

Po přestávce však tlak Betisu narůstal, naopak Sparta se v ofenzivě takřka neprosazovala. Utkání nakonec ve prospěch domácích rozhodl přesnou trefou Isco. V úplném závěru měl tutovku na hlavě Karabec, ale šanci zahodil. I proto si do tabulky Evropské ligy připsal tři body Betis.

Rozcvička fotbalistů Sparty před utkáním Evropské ligy v Seville na BetisuVideo: Pavel Dosadil, Sport.cz

Slavia vstoupila do skupinových bojů výhrou 2:0 v Ženevě nad Servette a proti moldavskému soupeři na ni červenobílí navázali.

Lepší vstup si slávisté nemohli přát. Už v 4. minutě využil přesnou přihrávku Wallema Chytil a zblízka poslal domácí do vedení. Když o tři minuty později proměnil Masopustův centr nechytatelnou hlavičkou Ogbu ve druhý gól, byli hosté zralí na ročník. Třetí úder stihl ještě do poločasu, když v síti skončila tečovanná rána Zafeirise.

Brankář Koval stejnou porci branek inkasoval i po přestávce, a tak slušně zaplněný Eden mohl slavit vysoké vítězství 6:0.

Evropská liga UEFA 2. kolo:
Skupina C
Betis - Sparta 2:1
Branky: 9. Diao, 79. Isco - 3. Birmančevič.
Skupina G
Slavia - Tiraspol 6:0
Branky 4. a 71. Chytil, 7. Ogbu, 39. vlastní Garananga, 47. Schranz, 58. Douděra.