Svět ho sleduje. Krejčí je hráčem kola Evropské ligy

Odehrál věru rozporuplný zápas. Dva góly sice vstřelil, dva ovšem také zavinil. Sám Ladislav Krejčí tak nemohl být se svým výkonem v utkání s Arisem Limassol (3:2) spokojený. Svou produktivitou nicméně kapitán fotbalové Sparty experty zaujal, a tak na oficiálních stránkách UEFA vyhrál anketu o hráče úvodního kola Evropské ligy.

Dva góly super, ale zároveň jsem dva momenty nezvládl. Takhle to řešit nemůžu, říká Ladislav KrejčíVideo: Sport.cz

Ocitl se v dobré společnosti, měl proti sobě zdatné soupeře. Spolu s letenským kapitánem o hráče kola usilovali Adrien Truffert, francouzský obránce Rennes, Amine Adli, marocký záložník Leverkusenu, a konečně Carlos Borges Forbs, portugalský útočník Ajaxu Amsterdam.

Z této čtveřice vybírali hlasující vítěze ankety. Po uzávěrce v pátečních 15:00 bylo jasno. Vítězem je Krejčí!

Kapitán byl na Letné hlavní postavou. Nejprve zavinil penaltu, pak vše napravil dvěma góly vstřelenými v rozmezí pěti minut. V poslední minutě pak ovšem po jeho chybě Aris snížil na konečných 3:2.

„Výsledkově i týmově jsem spokojený, po individuální stránce ale ne. Dva góly jsou skvělé, ale byl jsem u situací, které ve své pozici takhle řešit nemůžu,“ vyčítá si Krejčí.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.