UEFA pozastavila činnost dvěma arménským rozhodčím

Nyon

Evropská fotbalová unie UEFA pozastavila činnost dvěma arménským rozhodčím podezřelým z toho, že kvůli sázkám ovlivnili zápas prvního předkola Evropské ligy mezi Vikingurem z Faerských ostrovů a finským Interem Turku. Hlavní arbitr Andranik Arsenjan a jeho asistent Hovhannes Avagjan nesmějí rozhodovat prozatím do zahájení disciplinárního řízení, které je naplánováno na 22. srpna.

V duelu, který Vikingur v červenci vyhrál 1:0, byly podezřelé penalty. Arsenjan nařídil po jednom pokutovém kopu na každé straně údajně ve snaze zajistit, aby oba týmy daly gól. Vikingur penaltu v 78. minutě proměnil, ale exekutor z Turku o dvě minuty později v téže situaci selhal.

Kvůli podezřelým okolnostem tohoto duelu byli oba sudí už v úterý suspendováni Arménskou fotbalovou asociací. Na listině mezinárodních rozhodčích byli od ledna 2012.