Brankář Vaclík má jako první český fotbalista titul v řecké lize

Brankář Tomáš Vaclík získal jako první český fotbalista titul v řecké lize. Po loňském příchodu ze Sevilly pomohl rekordmanovi soutěže Olympiakosu Pireus k 47. triumfu v historii.

Tomáš Vaclík má řecký titul.

Vaclík se svým týmem dnes otočil zápas na hřišti druhého PAOK Soluň. Po vítězství 2:1 má Olympiakos na svého nejbližšího soupeře čtyři kola před koncem náskok 16 bodů. Pro mužstvo z Pirea je to třetí titul za sebou.

Staronovému řeckému šampionovi vyšla proti PAOK odplata za vyřazení v semifinále domácího poháru z minulého týdne. Vaclíka sice překonal v 10. minutě rakouský útočník Murg, ale v druhém poločase otočili skóre portugalský záložník Lopes a moldavský obránce Rjabčuk.

Třiatřicetiletý český reprezentant si připsal titul už v třetí ligové soutěži. V roce 2014 triumfoval se Spartou, pak třikrát vyhrál švýcarskou ligu s Basilejí. Se Sevillou Vaclík předloni zvítězil také v Evropské lize.