Černý dal desátý gól v sezoně a k remíze Enschede přispěl i asistencí

Fotbalový reprezentant Václav Černý dal v nizozemské lize desátý gól v sezoně. Na domácí remíze Twente Enschede 3:3 se Spartou Rotterdam se šestadvacetiletý útočník podílel také asistencí u první branky zápasu. Černý si v 30. kole soutěže upevnil pozici nejlepšího střelce mužstva a spolu s osmi přihrávkami je jasně nejproduktivnějším hráčem klubu v sezoně.

Václav Černý v dresu Twente Enschede.

Na Brenetovu trefu hosté zareagovali ještě do poločasu brankami Lauritsena. Obrat se po změně stran povedl i Twente, poté co během dvou minut si nejprve srazil míč do vlastní branky obránce Abels a v zápětí se prosadil Černý.

O dělbě bodů ale rozhodl v nastavení Sambo, jenž při gólové oslavě dostal druhou žlutou kartu za provokování domácích fanoušků a byl vyloučen.

Sparta se díky pozdnímu vyrovnání udržela na pátém místě tabulky o bod před Twente.