Češi v hlavní roli! Necid skóroval a byl vyloučen, Sivok si dal vlastní gól

Ankara

Čeští fotbalisté byli mezi ústředními postavami v utkání turecké ligy mezi Bursasporem a Basaksehirem. Tomáš Necid z domácího Bursasporu přispěl k remíze 3:3 gólem, dostal ale také červenou kartu. Jeho spoluhráč Tomáš Sivok si za stavu 3:1 vstřelil vlastní gól. Bursaspor poprvé v sezóně remizoval a neprohrál už čtyřikrát v řadě.

Necid viděl v Turecku červenou kartu.

Necid otevřel skóre v 11. minutě, když zužitkoval Yildirimovu přihrávku a vstřelil 11. gól v sezóně. Bývalý útočník pražské Slavie, nizozemského Zwolle nebo CSKA Moskva se prosadil ve čtvrtém ligovém zápase za sebou.

O čtyři minuty později ale dostal žlutou kartu a v 36. minutě jej rozhodčí Göcek po druhém žlutém napomenutí poslal ze hřiště. Pro Necida to byla první červená karta od listopadu 2014, kdy za Zwolle v duelu nizozemské ligy s Groningenem také nejdříve skóroval a později musel opustit hřiště.

Vypadalo to, že si i v oslabení dojde Bursaspor pro tři body, v 65. minutě vedl už 3:1. O chvíli později si ale Sivok vstřelil vlastní gól a čtvrt hodiny před koncem vyrovnal Cikalleshi.