Chuligáni přerušili zápas francouzské ligy, nehrálo se téměř půl hodiny

Dost dlouho to vypadalo, že francouzská nejvyšší soutěž bude řešit pořádný skandál. Utkání 16. kola mezi Bordeaux a Nimes bylo totiž kvůli řádění chuligánů na 25 minut přerušeno. Ultras domácího klubu do utkání zasáhli v 11. minutě utkání, hlavní rozhodčí následně poslal oba týmy raději do kabin. Domácí nakonec vyhráli jasně 6:0.

Fanoušci Bordeaux přerušili na téměř půl hodiny zápas

Několik desítek ultras Bordeaux, kterým se říká Ultramarines, kvůli sporům ve vedení klubu požadují, aby odstoupil dlouholetý prezident Frédéric Longuépée. Jejich protest trval 25 minut a domácí hráče příliš nerozhodil. Girondins i díky hattricku nigerijského útočníka Joshe Maji vyhráli 6:0.

Podobně jednoznačné vítězství si mohli užít fanoušci Brestu, který deklasoval 5:0 Štrasburk. Hattrickem se blýskl Argentinec Cristian Battocchio.

Fotbalisté Marseille díky brance z penalty a gólové asistenci Dimitriho Payeta vyhráli 2:0 v Angers a dotáhli se na rozdíl dvou bodů k vedoucímu Paris Saint-Germain. Úřadující mistři mají nicméně k dobru dvě utkání.