Lyon - Dijon 4:1Depay zajistil hattrickem Lyonu vítězný vstup do sezony

Paříž

Fotbalisté Lyonu devět dnů po vyřazení v semifinále Ligy mistrů s pozdějším vítězem Bayernem Mnichov vstoupili do nové sezony francouzské ligy vítězstvím 4:1 nad Dijonem. Hvězdou zápasu byl kapitán Olympique Memphis Depay, jenž s pomocí dvou penalt nastřílel hattrick a podílel se i na čtvrtém gólu.

Radost fotbalistů Lyonu

Skóre utkání sice otevřel ve 14. minutě hostující Aurelien Scheidler, pak už ale zářil Depay. Nizozemský reprezentant ve 39. minutě z penalty vyrovnal, ve 45. minutě si po jeho centru dal vlastní gól Wesley Lautoa a v první nastavené minutě úvodní půle Depay tvrdou ranou z malého vápna zvýšil už na 3:1.

Výhru domácích pečetil Depay v 66. minutě dalším proměněným pokutovým kopem, jeho prudká střela se za čáru odrazila od břevna.

Úřadující mistr a poražený finalista Ligy mistrů Paris Saint-Germain zahájí sezonu až 10. září po reprezentační pauze.

Francouzská fotbalová liga - 2. kolo:
Lyon - Dijon 4:1 (39. z pen., 45.+1 a 66. z pen. Depay, 45. vlastní Lautoa - 14. Scheidler).