Fotbalisté Feyenoordu zostudili Ajax, trefil se i Hancko

Fotbalisté Ajaxu Amsterodam utrpěli v nepovedené sezoně další ránu, když prohráli v lize na hřišti Feyenoordu Rotterdam 0:6. Pro nejúspěšnější nizozemský klub to byla nejtěžší porážka od jeho velkého rivala v historii.

Sestřih utkání Feyenoord–AjaxVideo: sntv

Jedním gólem přispěl k potupě Ajaxu bývalý sparťanský obránce Slovák Dávid Hancko, který v nastavení prvního poločasu zvýšil na 3:0. Český reprezentant Ondřej Lingr nastoupil za vítěze od 74. minuty.

Ajax po debaklu klesl v tabulce na šesté místo. Majitele 36 nizozemských titulů čeká nejspíš jen play off o postup do Konferenční ligy.

„Byla to bída,“ řekl kouč Ajaxu John van 't Schip ESPN. „Zaostávali jsme ve všem. Fyzicky i ve hře s míčem. Feyenoord hrál od první minuty s mnohem větší intenzitou. Nedostali jsme se do hry. Je to rána, kterou musíme všichni přijmout,“ dodal mistr Evropy z roku 1988, který po sezoně na lavičce skončí.