Rennes - Paris St. Germain 2:1Fotbalisté Rennes oplatili PSG porážku ze Superpoháru

Paříž

Obhájci titulu ve francouzské lize Paris Saint-Germain utrpěli v neděli první porážku v sezoně už ve 2. kole. Hvězdný tým trenéra Thomase Tuchela podlehl 1:2 na hřišti Rennes, jemuž se tak dokonale povedla odveta za prohru v domácím Superpoháru.

Úřadující vítězové národního poháru před dvěma týdny podlehli 1:2 ligovému šampionovi PSG v zápase, který byl poslední v Rennes pro brankáře Tomáše Koubka před přestupem do Augsburgu.

Stejně jako v Šen-čenu dnes nevyhrál tým, který jako první skóroval. Hosty poslal do vedení ve 36. minutě Edinson Cavani, jenž využil chybné rozehrávky Rennes. Domácí ale do přestávky vyrovnali díky M'Baye Niangovi a tři minuty po pauze vstřelil hlavou vítězný gól Romain del Castillo. Rennes, které v dubnu v pohárovém finále porazilo Pařížany na penalty, poté ještě trefilo tyč.

V sestavě PSG chyběl stejně jako v prvním ligovém duelu Brazilec Neymar, jenž má údajně namířeno zpět do Španělska, kde podle spekulací jedná o návratu s Barcelonou či přestupu do Realu Madrid.

Rennes je po dvou kolech bodově stoprocentní společně s Nice a Lyonem, úřadující mistr je s třemi body osmý.