HJK Helsinky se na Plzeň naladil první ligovou výhrou po čtyřech kolech

Fotbalisté HJK Helsinky porazili v 15. kole finské nejvyšší soutěže na domácím hřišti VPS 3:1. Soupeř Viktorie Plzeň pro 2. předkolo Ligy mistrů zvítězil po čtyřech kolech. Helsinkám aktuálně náleží v lize druhé místo, VPS je osmé.

Fotbalisté Plzně během přípravného utkání se St.Truiden. Ilutrační foto.

Do generálky na předkolo Ligy mistrů proti úřadujícímu českému mistru nastoupil HJK se šesti změnami v základní sestavě oproti středečnímu zápasu proti RFS Riga. Skóre otevřel v 19. minutě domácí Yli-Kokko, za hosty vyrovnal šest minut před poločasem Multanen. Vítězný gól HJK vsítil v 62. minutě Hoskonen a skóre uzavřel v 80. minutě střídající Ghaňan Abubakari.

Mistr uplynulého ročníku finské Veikkausliigy přivítá plzeňskou Viktorii na svém stadionu ve středu. Odveta ve Štruncových sadech se bude hrát v úterý 26. července.

HJK odehrál zápas v sestavě: Hazard - Hoskonen (65. Murilo), Tenho, Raitala - Terho (78. Browne), Boujellab (78. Väänänen), Tanaka, Peltola - Yli-Kokko, Serrarens (65. Abubakari), Hostikka (90. Radulovič). Trenér: Koskela.