Hlavní obsah

Konec fotbalové sezony v Nizozemsku žádají i Alkmaar a Eindhoven

3. 4. 2020 13:01

K volání Ajaxu Amsterodam po předčasném konci aktuálního ročníku nizozemské fotbalové ligy se přidaly také další kluby AZ Alkmaar a PSV Eindhoven. Eredivisie by se ráda přidala k sousední Belgii, kde byla sezona ukončena ve čtvrtek a titul byl přidělen vedoucím Bruggám. S předčasným ukončováním sezony ale nesouhlasí Evropská fotbalová unie UEFA.

Foto: twitter PSV Eindhoven

Český záložník Michal Sadílek dal při svém druhém startu v nizozemské lize premiérový gól a hned pomohl svému týmu k vítězství.Foto: twitter PSV Eindhoven

Článek

Sportovnímu řediteli vedoucího Ajaxu Marcu Overmarsovi se záměr dohrát přerušenou sezonu nelíbí. Bývalý nizozemský reprezentant se pozastavil nad prohlášením svazu, který uvedl, že se bude řídit doporučením UEFA a sezonu se pokusí do začátku srpna dohrát. Podle Overmarse by na prvním místě mělo být zdraví.

K jeho názoru se přidali i zástupci konkurenčních klubů. "Současná koronavirová situace je vážná a pomýšlet na dohrání sezony bez diváků je zcela od věci. Navíc kolem pandemie panují obavy z dalšího vývoje," uvedl pro média technický ředitel Alkmaaru Robert Eenhoorn. "K obnovení sezony neexistuje žádný ospravedlnitelný důvod," připojil technický ředitel Eindhovenu Toon Gerbrands.

UEFA nicméně ve čtvrtek po oznámení konce sezony v Belgii vyzvala národní asociace, aby kvůli pandemii předčasně neukončovaly domácí soutěže. Takový postup v současné situaci považuje za unáhlený. Naopak by podle ní měla snaha všech směřovat k tomu, aby se ligy dohrály na hřišti, přičemž reálný termín restartu vidí až v červenci.

Nákaza Covid-19 si v Nizozemsku dosud vyžádala 14,5 tisíce nakažených a přes 1300 mrtvých.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které povede finský trenér Kari Jalonen, vstoupí do turnaje 14. května zápasem s Velkou Británií.