Caen - Rennes 2:2Koubek obstál při dvou penaltách a pomohl Rennes k remíze v Caen

Caen

Fotbalový brankář Tomáš Koubek čelil v 26. kole francouzské ligy dvěma pokutovým kopům. Ani z jednoho ale neinkasoval a pomohl Rennes k remíze 2:2 na hřišti Caen. Český reprezentant tak navázal na lednový zápas s Marseille, v němž zneškodnil penaltu Florianu Thauvinovi.

Dnes Koubek inkasoval po šesti minutách hry. Po centru do vápna ho předskočil Crivelli, který tak zakončoval do odkryté branky. Hosté ještě v průběhu prvního poločasu vývoj utkání otočili zásluhou dvou gólů Sakha.

Za stavu 2:1 domácí Rodelin přestřelil z pokutového kopu bránu, Koubek tak zasahovat nemusel. Druhou penaltu v 81. minutě už český gólman zneškodnil Peetersovi skokem k levé tyči. O tři minuty později se však Caen přece jen dočkalo vyrovnání, po rohu se hlavou trefil Da Silva.

Rennes je v tabulce osmé.

Francouzská fotbalová liga - 26. kolo:
Paris St. Germain - Štrasburk 5:2 (73. a 79. Cavani, 10. Draxler, 21. Neymar, 22. Di María - 6. Aholou, 67. Bahoken)
Amiens - Toulouse 0:0
Angers - St. Etienne 0:1 (79. Berič)
Caen - Rennes 2:2 (6. Crivelli, 84. Da Silva - 9. a 21. Sakho)
Montpellier - Guingamp 1:1 (73. Sio - 30. N'Gbakoto z pen.)
Troyes - Mety 1:0 (88. Niane)