Manchester rozstřílel Bolton, Rooney dal hattrick

LONDÝN

Vedoucí tým anglické ligy Manchester United uštědřil v desátém kole výprask fotbalistům Boltonu, které na jejich hřišti porazil 4:0 hlavně zásluhou hattricku reprezentanta Wayna Rooneyho. "Reds" tak dál drží první místo v tabulce díky lepšímu skóre před Chelsea, která bez potíží zvítězila 2:0 na půdě nováčka Sheffieldu United.

Wayne Rooney.

Rooney, jenž v poslední době sklízel za své výkony kritiku, zahájil zápas s třetím týmem tabulky ve velkém stylu. Už v 16. minutě měl na kontě dva góly, čímž vyrovnal svou bilanci z prvního kola Premier League, od kterého čekal na další zásah. V závěru přerušil jeho koncert gólem Cristiano Ronaldo, ale závěr zápasu patřil znovu Rooneymu, jenž v 89. minutě završil hattrick.

Po sérii pěti vítězství ztratili fotbalisté Arsenalu v domácím utkání dva body s Evertonem. Hosté vedli od 11. minuty zásluhou Cahilla, který se nejlépe zorientoval v závaru před brankou a těsně před Lehmannem poslal míč do sítě. Arsenal měl navrch, ale často se nedostal až k zakončení. S několika nadějnými střelami neuspěl ani Tomáš Rosický, v 71. minutě po faulu na kapitána české reprezentace alespoň vyrovnal precizně provedeným trestným kopem Nizozemec Van Persie.

Obhájcům titulu z Chelsea pomohl k výhře v Sheffieldu výrazně i náhradní gólman Hilário. Portugalec, který chytá při zranění Petra Čecha a Carla Cudiciniho, v 17. minutě zlikvidoval Webberovu penaltu nařízenou za Drogbův faul. Sheffield zahodil i třetí penaltu v tomto ligovém ročníku a se čtyřmi vstřelenými brankami z deseti zápasů má nejhorší útok v Premier League.

Pak už začali úřadovat favorizovaní hosté. Ve 42. minutě otevřel skóre Lampard, při jehož volném kopu z 25 metrů trestuhodně zaváhal brankář Kenny a umožnil anglickému reprezentantovi vstřelit už pátý gól v této ligové sezoně. Lampard měl podíl i na druhé brance, když ve 49. minutě zatáhl míč po levé straně vápna, odcentroval a před brankou nejvýše vyskočil Ballack. Ten se trefil ve druhém ligovém utkání po sobě.

Nevšední den prožil Milan Baroš, který se s Aston Villou vrátil do svého bývalého působiště Liverpoolu. Navíc nastoupil ke svému 100. zápasu v Premier League a ještě slavil 25. narozeniny. To však bylo vše, co mohlo českého útočníka těšit, protože jeho tým prohrál 1:3. Baroš byl na hřišti u všech inkasovaných branek, po poločase byl vystřídán.

Anglie - 10. kolo
Sheffield United - Chelsea 0:2 (42. Lampard, 49. Ballack), Bolton - Manchester United 0:4 (10., 16. a 89. Rooney, 82. C. Ronaldo), Fulham - Wigan 0:1 (83. Camara), Watford - Tottenham 0:0, Portsmouth - Reading 3:1 (10. vlastní Gunnarsson, 52. Kanu, 66. Mendes - 83. Doyle), Arsenal - Everton 1:1 (71. Van Persie - 11. Cahill), Liverpool - Aston Villa 3:1 (31. Kuijt, 38. Crouch, 44. García - 56. Agbonlahor), Newcastle - Charlton 0:0.