Hlavní obsah

Nejbizarnější gól duch, jaký jste ještě neviděli! Český reprezentant rozehrál skvělou grotesku

30. 10. 2019 17:16Aktualizováno 30. 10. 2019 18:29

Již druhou sezonu se pyšní přívlastkem soutěže vicemistrů světa. Chorvatská fotbalová liga teď zažila nejbizarnější gól ve svojí historii. Stalo se tak v utkání Hajduk Split - Slaven Belupo Koprivnica (2:0) a u začátku akce stál český reprezentant Stefan Simič. Kuriózní příběh je nefalšovanou fotbalovou groteskou. Trefa obletěla celý svět, Angličané pro ni použili výraz gól duch. Podívejte se na něj v přiloženém videu.

Neuvěřitelně kuriózní gól Hajduku SplitVideo: Prva Liga

 
Článek

Prohlédli jste si celou akci a stále nejste moudří, co se vlastně stalo? Určitě nejste sami. Přijměte tedy drobnou nápovědu.

Za stavu 1:0 pro Hajduk domácí brankář Posavec vyhodil balon nešťastně přímo na hostujícího Gluščiče, který ho pohotově zdálky přeloboval. Gólman se ovšem nevzdal, uháněl za míčem, až se zamotal do sítě.

Foto: FAČR/Jan Tauber

Stefan Simič (vpravo) v utkání s Katarem.

A tady právě vznikl osudný omyl. Hráči Koprivnice si v ostrém podzimním slunci nevšimli, že Posavec stihl vytěsnit balon na tyč, od níž se odrazil před čáru. Mysleli si, že padl gól, začali se objímat a slavit. Jejich gólman Ježina běžel až k lavičce.

Vystřízlivění však bylo kruté. Český reprezentant Stefan Simič v nouzi odkopl míč daleko, načež stačily dvě dlouhé přihrávky mezi objímajícími se hosty a Juranovič šel sám na prázdnou bránu, zatímco Ježina zoufale sprintoval zpátky od lajny.

Závěr akce už znáte. Gól duch byl na světě...

Reklama

Související témata: