Obránce Petrášek pomohl Čenstochové k prvnímu polskému titulu

Obránce Tomáš Petrášek získal s Rakówem Čenstochová titul v polské fotbalové lize, kterou jeho tým ovládl poprvé v historii. V dnešním zápase sice Čenstochová podlehla 0:1 na hřišti Korony Kielce, díky porážce druhé Legie Varšava s Pogonem Štětín 1:2 ale má tři kola před koncem nedostižný náskok 11 bodů.

Tomáš Petrášek na archivním snímku.

Jednatřicetiletý Petrášek přišel do Čenstochové v roce 2016 a pomohl jí k postupu do nejvyšší soutěže. Za poslední dva roky s ní trojnásobný český reprezentant získal již čtvrtou trofej. Dvakrát s týmem vyhrál pohár a jednou Superpohár.

V lize obsadila Čenstochová předloni druhé místo za Legií Varšava, kterou dovedl k titulu Tomáš Pekhart 22 góly coby nejlepší střelec soutěže.